Ekonomika
Bizness

Būvmateriālu pārdošana digitalizējas0


“K Senukai Ozols” pašapkalpošanās kasēs var norēķināties arī ar skaidru naudu.
“K Senukai Ozols” pašapkalpošanās kasēs var norēķināties arī ar skaidru naudu.
Foto: Ivars Bušmanis

Digitālās cenu zīmes, “neredzamie pārdevēji” un pašapkalpošanās kases kopš šodienas arī būv­materiālu tirdzniecībā – tirdzniecības centrā “Ozols” (bijušais “Azur”) atvērts “Kesko Senukai Latvia” – lielākais un modernākais būvniecības un sadzīves preču veikals “K Senukai Ozols”.

“Kesko Senukai Latvia” mērķis ir nodrošināt klientiem jaunu iepirkšanās pieredzi – “do it yourself” jeb “dari pats” veikalu segmentā Latvijā. To nodrošina plaša pārdošanas procesa digitalizācija – to kā galveno atklāšanā uzsvēra uzņēmuma ģenerāldirektora vietnieks Marius Šukausks.

“Šis ir vienpadsmitais “K Senukai” veikals Latvijā. Jaunās tehnoloģijas ir tikai sākums veikala attīstībā. Raudzīsim, vai arī pārējos veikalos varēsim ieviest kaut ko no tā, kas šeit,” viņš piebilda. No pavisam sortimentā atrodamajiem 60 tūkstošiem preču nosaukumu (no bērnu precēm līdz jumta segumiem) desmit tūkstošiem ir digitālās cenu zīmes, kurās akciju laikā var operatīvi mainīt cenas.

Marius Šukausks lepojās, ka tik strauja veikala iekārtošana – 20 tūkstošu kvadrātmetru platības izkārtošana un digitāla apbruņošana – ir paveikta vien divos mēnešos.

Katras veikala ejas krustcelēs ir interaktīvs ekrāns, kurā var sameklēt ceļu uz meklējamo preču grupu, pie preču ejām ir nospiežama poga pārdevēja konsultanta izsaukšanai, ja tas nepieciešams.

“Trīs lietas, kāpēc Ekonomikas ministrijai ir būtiska šāda veikala atvēršana,” “LA” uzskaitīja Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko.

“Pirmais – inovācijas. Šis ir pierādījums, ka inovācija var būt ne tikai zinātniekam, bet iespējama katrā uzņēmumā. Šai gadījumā tā ir vienā no lielākajām pakalpojumu nozarēm – tirdzniecībā. Tas ļauj nodarbināt mazāku pārdevēju skaitu ar lielākām algām. Otrs – digitalizācija.

Šeit tā ļauj darboties par 40% efektīvāk nekā citā veikalā. Darbību un drošību pašapkalpošanās kasēs nodrošina sarežģīti IT risinājumi. Trešais – Baltijas uzņēmums. Kā “mājas uzņēmums” tas ir modernāks nekā līdzīgi lielie tirdzniecības uzņēmumi Vācijā vai Polijā,” viņš izklāstīja.

“Kesko Senukai Latvia” veikalā investējis sešus miljonus eiro, no kuriem 600 tūkstoši ieguldīti pašapkalpošanās kasu izveidē. Atšķirībā no pierastajām paš­apkalpošanās kasēm pārtikas lielveikalos te jāspēj piebraukt ar lieliem, neizkraujamiem ratiņiem un svītrkodi jānolasa, neizceļot preci. Otra būtiska atšķirība – šajās kasēs (tiesa, divās no astoņām) var norēķināties ar skaidru naudu.

Saistītie raksti

“Pirmoreiz pircējiem piedāvājam “Senukai” netipisku preču grupu – IT tehniku un telefonus,” “LA” izvadājot pa veikalu, uzsvēra Ainārs Zvirbulis, iepirkumu un loģistikas direktors.

“Te katrs var atrast šobrīd tik modernos gadžetus,” viņš piebilda. Zvirbulis kā uz jaunievedumu norādīja uz “Gudrās mājas” stendiem, kuros parādīta dažādu gadžetu izmantošana savienojumā ar energoefektīviem risinājumiem.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
Latvija un Igaunija plāno vēja parku Rīgas jūras līcī 1
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Kas ir topā no jaunajiem projektiem? Datus atklāj nekustamo īpašumu kompānijas
1 diena
LA
LA.LV
Ekonomika
Eksperts: Digitālā labsajūta ir ne tikai viedtālruņu lietotāju, bet arī ražotāju atbildība
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
Mīļākais ēdiens latvietim – otrs latvietis. “Saskaņas” pazudušā dēla atgriešanās? “LA” nedēļas apskats
26 minūtes
IE
Ināra Egle
Latvijā
Pūce izsita Rīgas varai pamatu zem kājām
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Rīgas brīvostas bijušais pārvaldnieks Leonīds Loginovs izveidojis kompāniju “Kurlanders” 1
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Pirmdien uzspīdēs saule, Kurzemē iespējams pērkons un daži zibens spērieni
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Kurzemes un Vidzemes upēs strauji ceļas ūdens līmenis
2 stundas