Latvijā
Sabiedrība

Ceļ trauksmi par valdības vilcināšanos labot par negodīgiem atzītos grozījumus “māmiņalgu” aprēķināšanas kārtībā 0

Foto – Fotolia

Valdība vilcinās labot par negodīgiem jau atzītos grozījumus “māmiņalgu” aprēķināšanas kārtībā, kas no nākamā gada daudziem jaunajiem vecākiem draudētu ar mazākiem pabalstiem. Tā uzskata vairākas topošās māmiņas, vēsta LNT Ziņas.

Šogad pavasarī vairākas mammas cēla trauksmi par pērn apstiprināto jauno maternitātes un slimības pabalsta aprēķināšanas kārtību, kurai jāstājas spēkā nākamgad.

Šobrīd, aprēķinot pabalstu, netiek ņemts vērā darba nespējas, bezalgas atvaļinājuma vai bērna kopšanas periods, kura laikā ienākumi ir zemāki, bet pēc jaunās kārtības pabalsta aprēķinā šos periodu iekļaus, vecāku un slimības pabalsta gadījumā, ienākumus pielīdzinot 40% no valstī noteiktās mēneša vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.

Labklājības ministrija, uzklausot vecāku iebildumus un Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšlikumus, vasaras beigās nolēma atcelt ieplānoto kārtību.

Saistītie raksti

“Ja grozījumi netiek atcelti, tad par visiem aizstājamiem periodiem, kas ir B slimības lapas un bērnu kopšanas atvaļinājums, tad mammai rēķinās ienākumus no 260 eiro apmēram. Un nav svarīgi, vai viņa saņēmusi 3000 par periodu, kad viņa ir strādājusi, vai to pašu tūkstoti,” raidījumam norāda jaunā māmiņa Ilze Ūdre.

Šobrīd jaunie grozījumi, ar kuriem plānots atcelt strīdīgās normas, saskaņoti ar Tieslietu un Finanšu ministriju un nonākuši Ministru kabinetā.

LA.lv