×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Cenšas noskaidrot Bali pasažieru lidmašīnas avārijas cēloni

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Indonēzijas kūrortsalā Bali svētdien, 14.aprīlī, sākta izmeklēšana, cenšoties noskaidrot sestdien notikušās pasažieru lidmašīnas avārijas cēloni.

Sestdien, 13.aprīlī, aviosabiedrības “Lion Air” lidmašīna iegāzās jūrā netālu no Bali lidostas, taču neviens no 108 uz klāja esošajiem cilvēkiem nav gājis bojā.

Indonēzijas Nacionālās transporta drošības komitejas izmeklētāji sākuši pētīt uz pusēm pārlūzušo lidmašīnas “Boeing 737-800” korpusu. Izmeklētāju rīcībā jau nogādāts lidojuma parametru reģistrators, bet pašu lidaparātu plānots aizvilkt līdz jūras krastam.

Nirēji šobrīd cenšas atrast pilota kabīnes audioierakstus, kas atrodas lidmašīnas astes daļā.

Tikmēr vairāki eksperti jau izteikuši minējumus, kas varētu būt izraisījis lidmašīnas avāriju.

Avarējušajā lidmašīnā atradās 101 pasažieris un septiņi apkalpes locekļi. Lidmašīna veica iekšzemes reisu no Rietumjavas pilsētas Bandunas.

Sākotnēji tika ziņots, ka lidmašīna pārlidoja pār lidostas skrejceļu un tad iegāzās ūdenī, taču lidsabiedrības pārstāvis pēcāk precizēja, ka lidmašīna jūrā iegāzās aptuveni 50 metrus pirms skrejceļa. Negadījuma brīdī laiks bija apmācies, un lija lietus.

Lidmašīnā atradās trīs ārvalstnieki – divi Singapūras pilsoņi un francūzis. Viņi guvuši vieglus ievainojumus.

Avarējušo lidmašīnu aviokompānija bija saņēmusi tikai pirms mēneša. Pēc aviācijas eksperta Toma Balantaina domām, šis fakts liek secināt, ka avārijā, visticamāk, nav vainojams lidaparāta tehniskais stāvoklis. Pēc viņa teiktā, paveicās, ka lidmašīna iegāzās jūrā vietā, kur ūdens ir sekls.

“Esmu pārsteigts. Lidmašīna avārijas rezultātā pārlūza uz pusēm,” skaidroja eksperts, piebilstot, ka avārijas brīdī lidmašīnas ātrums varētu būt tuvu pie 482 kilometriem stundā. “Tā piezemējās un ļoti smagi ietriecās ūdenī. Ir brīnums, ka neviens cilvēks negāja bojā.”

Pagaidām vēl nav skaidrs, vai avārijā varētu būt vainojama cilvēku kļūda. Lidmašīnas pilots tiek uzskatīts par pieredzējušu.

Avarējušās lidmašīnas pilotiem uz divām nedēļām liegts vadīt lidaparātus, iekams tiks noskaidrots, vai viņu veselības stāvoklis lidojuma brīdī bija atbilstošs noteiktajām prasībām. Pilotus arī nopratināts izmeklētāji.

Sākotnējie alkohola un narkotiku pārbaužu rezultāti liecina, ka piloti lidojuma brīdī neatradās apreibinošo vielu ietekmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+