Mobilā versija
+10.0°C
Gunta, Ginta, Gunda
Pirmdiena, 27. marts, 2017
16. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgas Centrāltirgū ķirbji pieejami plašā izvēlē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Par spīti tam, ka pasaulē lielākās ogas – ķirbja raža šogad nav bijusi tā labākā, Rīgas Centrāltirgū ražotāji piedāvā dažādas formas, izmēru un garšas ķirbjus. Uz Latviju pirms trim gadsimtiem ķirbji atceļojuši no Ziemeļamerikas, un kopš tā laika atrodami gandrīz vai katras saimnieces dārziņā. Lielākā izvēle ir Piņķu saimnieces Brigitas Vainovskas stendā, kur aiz iespaidīgiem ķirbju krāvumiem saimnieci var knapi saskatīt. Viņa stāsta, ka pārdošanā ir vairāk nekā 30 šķirņu ķirbji, kas piemēroti gan cepšanai un vārīšanai, gan marinēšanai un lietošanai svaigā veidā. ‘Hokaido’, ‘Tibetas’, ‘Spageti’, ‘Sviesta’, ‘Eļļas’, ‘Muskata’, ‘Cicinella’ – tās ir tikai dažas no saimnieces izaudzētajām ķirbju šķirnēm. Šī gada vasara nav bijusi piemērotākā ķirbju augšanai, taču, neskatoties uz salnām un vēlāk sausumu, par ražu sūdzēties nevar. Saimniece stāsta, ka pieprasīti ir gan dekoratīvie, gan ēdamie ķir­bji. Tie ir pārpilni vitamīniem, arī ārstnieciski, tāpēc uztura speciālisti tos labprāt rekomendē maltīšu pagatavošanai. Arī Laura Saltā–Brigmane no Baldones novada piedāvā plašu ķirbju klāstu. Īpaši pieprasīti ir ‘Muskata’ šķirnes ķirbji. Cenas saulainajai ogai Rīgas Centrāltirgū ir no 0,80 līdz 2 eiro/kg.

 

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (9)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+