Mobilā versija
+4.1°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
16. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgas Centrāltirgū ķirbji pieejami plašā izvēlē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Par spīti tam, ka pasaulē lielākās ogas – ķirbja raža šogad nav bijusi tā labākā, Rīgas Centrāltirgū ražotāji piedāvā dažādas formas, izmēru un garšas ķirbjus. Uz Latviju pirms trim gadsimtiem ķirbji atceļojuši no Ziemeļamerikas, un kopš tā laika atrodami gandrīz vai katras saimnieces dārziņā. Lielākā izvēle ir Piņķu saimnieces Brigitas Vainovskas stendā, kur aiz iespaidīgiem ķirbju krāvumiem saimnieci var knapi saskatīt. Viņa stāsta, ka pārdošanā ir vairāk nekā 30 šķirņu ķirbji, kas piemēroti gan cepšanai un vārīšanai, gan marinēšanai un lietošanai svaigā veidā. ‘Hokaido’, ‘Tibetas’, ‘Spageti’, ‘Sviesta’, ‘Eļļas’, ‘Muskata’, ‘Cicinella’ – tās ir tikai dažas no saimnieces izaudzētajām ķirbju šķirnēm. Šī gada vasara nav bijusi piemērotākā ķirbju augšanai, taču, neskatoties uz salnām un vēlāk sausumu, par ražu sūdzēties nevar. Saimniece stāsta, ka pieprasīti ir gan dekoratīvie, gan ēdamie ķir­bji. Tie ir pārpilni vitamīniem, arī ārstnieciski, tāpēc uztura speciālisti tos labprāt rekomendē maltīšu pagatavošanai. Arī Laura Saltā–Brigmane no Baldones novada piedāvā plašu ķirbju klāstu. Īpaši pieprasīti ir ‘Muskata’ šķirnes ķirbji. Cenas saulainajai ogai Rīgas Centrāltirgū ir no 0,80 līdz 2 eiro/kg.

 

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+