Mobilā versija
+4.2°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
16. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgas Centrāltirgū ķirbji pieejami plašā izvēlē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Par spīti tam, ka pasaulē lielākās ogas – ķirbja raža šogad nav bijusi tā labākā, Rīgas Centrāltirgū ražotāji piedāvā dažādas formas, izmēru un garšas ķirbjus. Uz Latviju pirms trim gadsimtiem ķirbji atceļojuši no Ziemeļamerikas, un kopš tā laika atrodami gandrīz vai katras saimnieces dārziņā. Lielākā izvēle ir Piņķu saimnieces Brigitas Vainovskas stendā, kur aiz iespaidīgiem ķirbju krāvumiem saimnieci var knapi saskatīt. Viņa stāsta, ka pārdošanā ir vairāk nekā 30 šķirņu ķirbji, kas piemēroti gan cepšanai un vārīšanai, gan marinēšanai un lietošanai svaigā veidā. ‘Hokaido’, ‘Tibetas’, ‘Spageti’, ‘Sviesta’, ‘Eļļas’, ‘Muskata’, ‘Cicinella’ – tās ir tikai dažas no saimnieces izaudzētajām ķirbju šķirnēm. Šī gada vasara nav bijusi piemērotākā ķirbju augšanai, taču, neskatoties uz salnām un vēlāk sausumu, par ražu sūdzēties nevar. Saimniece stāsta, ka pieprasīti ir gan dekoratīvie, gan ēdamie ķir­bji. Tie ir pārpilni vitamīniem, arī ārstnieciski, tāpēc uztura speciālisti tos labprāt rekomendē maltīšu pagatavošanai. Arī Laura Saltā–Brigmane no Baldones novada piedāvā plašu ķirbju klāstu. Īpaši pieprasīti ir ‘Muskata’ šķirnes ķirbji. Cenas saulainajai ogai Rīgas Centrāltirgū ir no 0,80 līdz 2 eiro/kg.

 

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (10)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Plāno stingrākas prasības bezdarba pabalsta saņemšanai (14)Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā norisinājās plašas diskusijas par Labklājības ministrijas (LM) sagatavotajiem grozījumiem likumā “Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam”, kas paredz
Draugiem Facebook Twitter Google+