Mobilā versija
-2.2°C
Niklāvs, Nikola, Nikolajs, Niks
Otrdiena, 6. decembris, 2016
16. oktobris, 2015
Drukāt

Rīgas Centrāltirgū ķirbji pieejami plašā izvēlē

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Par spīti tam, ka pasaulē lielākās ogas – ķirbja raža šogad nav bijusi tā labākā, Rīgas Centrāltirgū ražotāji piedāvā dažādas formas, izmēru un garšas ķirbjus. Uz Latviju pirms trim gadsimtiem ķirbji atceļojuši no Ziemeļamerikas, un kopš tā laika atrodami gandrīz vai katras saimnieces dārziņā. Lielākā izvēle ir Piņķu saimnieces Brigitas Vainovskas stendā, kur aiz iespaidīgiem ķirbju krāvumiem saimnieci var knapi saskatīt. Viņa stāsta, ka pārdošanā ir vairāk nekā 30 šķirņu ķirbji, kas piemēroti gan cepšanai un vārīšanai, gan marinēšanai un lietošanai svaigā veidā. ‘Hokaido’, ‘Tibetas’, ‘Spageti’, ‘Sviesta’, ‘Eļļas’, ‘Muskata’, ‘Cicinella’ – tās ir tikai dažas no saimnieces izaudzētajām ķirbju šķirnēm. Šī gada vasara nav bijusi piemērotākā ķirbju augšanai, taču, neskatoties uz salnām un vēlāk sausumu, par ražu sūdzēties nevar. Saimniece stāsta, ka pieprasīti ir gan dekoratīvie, gan ēdamie ķir­bji. Tie ir pārpilni vitamīniem, arī ārstnieciski, tāpēc uztura speciālisti tos labprāt rekomendē maltīšu pagatavošanai. Arī Laura Saltā–Brigmane no Baldones novada piedāvā plašu ķirbju klāstu. Īpaši pieprasīti ir ‘Muskata’ šķirnes ķirbji. Cenas saulainajai ogai Rīgas Centrāltirgū ir no 0,80 līdz 2 eiro/kg.

 

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā? (3)ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+