Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 26. maijs, 2017
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Cēsīs 4. maiju svinēs ar izrādi par vēsturisko Riekstu kalnu

Foto: Wikimedia CommonsFoto: Wikimedia Commons

Riektsu kalns Cēsīs.

Latvijas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas gadadienā, 4. maijā, Cēsu Pils parkā tiks rādīts muzikāls iestudējums “Riekstu kalna stāsts”, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Valsts svētkus Cēsīs svinēs ar koncertprogrammu “Es atradu tautasdziesmu” plkst. 12; 15 un 19 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, savukārt plkst. 17 Cēsu Pils parkā tiks izrādīta muzikāla mistērija “Riekstu kalna stāsts”, stāsta Cēsu novada pašvaldības komunikāciju speciāliste Ance Saulīte.

Muzikālā iestudējuma – koncertizrādes “Riekstu kalns” centrā ir latviešu un cēsnieka spēka vieta. Stāsts tiek veidots no kalna skatupunkta.

“Riekstu kalna loma mūsu tautas liktenī iezīmējas jau kopš 10. gadsimta,” stāsta Saulīte.. “Senlatvieši šo izvēlējās par savu mītnes vietu, un, kā zināms, apmetnes izvēlei senajās kultūrās tika pievērsta īpaša uzmanība, ņemot vērā enerģētiskos, ģeogrāfiskos un ģeoloģiskos faktorus.”

Stāsts tiks nodots skatītājam caur muzikāliem un intermediāliem priekšnesumiem. Tā libreta autore ir dramaturģe Rasa Bugavičute, režisore – Ieva Niedre, kura pieredzi guvusi, vadot improvizācijas teātra studiju Ogrē, producējot vairākus mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” pasākumus, kā arī režisējot un vadot amatiermākslas pasākumus kā Ikšķilē, tā Cēsīs.

Horeogrāfs Andis Kozaks zināms kā Cēsu Kultūras un Tūrisma centra deju kolektīvu vadītājs. Izaudzinājis vairākas paaudzes jaunos dejotājus, kā arī veidojis horeogrāfiju daudzām brīnišķīgām dejām.

Ieeja pasākumā Cēsu Pils parkā bez maksas.

Pievienot komentāru

"Melānijas hronikas" pirmizrāde Krievijā - pārpildītā zālē (1)Pilnā skatītāju zālē pirmizrādi Krievijā vakar piedzīvojusi režisora Viestura Kairiša filma "Melānijas hronika", ar kuru tika atklāts Baltijas valstu kinofestivāls Sanktpēterburgā.
Draugiem Facebook Twitter Google+