×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
15. janvāris, 2014
Drukāt

Cēsīs rekonstruēs barikāžu noskaņu un OMON uzbrukumu (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Barikāžu aizstāvju atceres dienā Cēsīs, Vienības laukumā, 20. janvārī vērienīgā pasākumā paredzēts rekonstruēt PSRS Iekšlietu ministrijas speciālo uzdevumu vienības OMON uzbrukumu Latvijas Republikas iekšlietu ministrijai, portālu “LA.lv” informēja Cēsu Kultūras un tūrisma centrā.

Pasākuma laikā plānots rekonstruēt barikāžu dienu noskaņu – degs ugunskuri, barikāžu aizstāvjus, kuru lomā iejutīsies ikviens atnākušais, cienās ar karstu tēju, maizītēm, skanēs dziesmas, smagā tehnika nosprostos ielas un tiks rekonstruēta apšaude starp OMON un Latvijas miličiem – šoreiz ar salūtpatronām. Tas ļaus uzskatāmi atainot tā laika notikumus. Informatīvo vēsti par barikāžu laiku sniegs to dienu foto un video kadri, kā arī svarīgāko notikumu atgādināšana.

Pasākums notiks ar biedrības “Latvija esam mēs paši” atbalstu. Pasākuma iniciators un iedvesmotājs ir cēsnieks Renārs Sproģis, kurš jau iedibinājis 11.novembra pasākumu ar sveču iedegšanu Latvijas kontūrā Pils parka estrādē.

“Pēdējos gados, esot dažādās mūsu valsts pilsētās barikāžu pasākumos un redzot vientuļo ugunskuru un pāris vīru ap to, sapratu, ka tā nedrīkst! Mēs nedrīkstam aizmirst savu vēsturi, paši sevi, jo tie taču bijām mēs paši, kas izcīnījām šo kauju. Tāpēc radās ideja par plašāku pasākumu, kas kaut nedaudz iezīmētu tā laika sajūtas un pārdzīvojumus. Lai barikāžu laika dalībnieki atsauktu sevī šīs emocijas, bet jaunieši, kuri tikai dzirdējuši par šiem notikumiem, sajustu tos nedaudz tuvāk, un paši iejustos barikāžu dalībnieku lomā,” stāsta Sproģis.

Lai jau pirms pasākuma radītu to dienu noskaņu, pāris stundas pa pilsētu braukās OMON busiņš, tāpēc aicinājums cēsniekiem nesatraukties, redzot šo ainu. Arī pasākuma laikā, kas sāksies plkst. 18 un ilgs apmēram pusstundu, aicinājums būt uzmanīgiem. “Vienības laukumā brauks smagā tehnika, kursēs minētais busiņš, un īpaši uzmanīgiem būt rekonstruētā uzbrukuma laikā, kad ies vaļā pamatīga apšaude,” skaidro Sproģis.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Lai nu kurš būtu šī pasākuma iedvesmotājs, bet nu ne šis mūsu novadnieks….Patriotisms un dzimtenes mīlestība ir nevis lētu reklāmu sev taisīt, bet rūpēties par savu novadu, par saviem līdzpilsoņiem un savu ģimeni. Dome atradusi sev naudas maku….kurš caur lētiem trikiem var pagozēties saulītē. Mēs tevi atceramies un zinām renār!!!!!

  2. Butaforija ar maz ticamu rezult’atu,jo pats FAKTS ir safabric’ets…rociet un atrad’isiet.

  3. Tas jau klust baknali Atbildēt

    Musu ordenainajiem pulkveziem un generaliem jauns hobijs. Protams, kad jacinas pa pienemsanam un kokteilpartijam, istas cinas nakas imitet.

Draugiem Facebook Twitter Google+