Kultūra
Kultūrpolitika

Ceturtā daļa Dziesmu un deju svētku dalībnieku – Rīgas kolektīvi0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Karīnas Miezājas foto

Valsts galvaspilsētu Rīgu XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos pārstāvēs 322 amatiermākslas kolektīvi ar 11 000 dalībnieku, kas ir viena ceturtā daļa no svētku dalībnieku kopskaita, informē Rīgas dome.

Svētkos piedalīsies 112 Rīgas kori, 89 tautas deju kolektīvi, deviņi pūtēju orķestri, 22 koklētāju ansambļi, 28 folkloras kopas un kapelas. Rīdziniekus svētkos pārstāvēs arī 29 tautas lietišķās mākslas studijas, astoņi vokālie ansambļi un pieci ansambļi, kas izvirzīti dalībai Latvijas vokālo ansambļu konkursa finālam. Svētkus kuplinās divi galvaspilsētas amatierteātri un 23 mazākumtautību kolektīvi.

Rīdzinieku svētku dalībnieku skaitā ir 33 Rīgas vispārizglītojošo skolu un interešu izglītības kolektīvi, 17 Rīgas mūzikas skolu kolektīvi, no tiem 13 ir koklētāju ansambļi.

“Rīgas kolektīvi svētkiem ir ļoti labi sagatavoti, jo augstākās pakāpes rezultātu skatēs ieguvuši 39 deju kolektīvi – vairāk nekā trešā daļa no visiem Rīgas deju kolektīviem, 26 kori un septiņiem pūtēju orķestri. Gan deju kolektīvu, gan pūtēju orķestru un koklētāju ansambļu konkursos tieši Rīgas kolektīvi ir izcīnījuši Lielo balvu. Manuprāt, tas ir apliecinājums galvaspilsētas amatiermākslas kolektīvu vadītāju augstajai profesionalitātei un pašu kolektīvu regulāram, mērķtiecīgam darbam ne tikai svētku gadā, bet arī ikdienā,” par rīdzinieku sasniegumiem, gatavojoties svētkiem, stāsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Kultūras pārvaldes Kultūras iestāžu un amatiermākslas nodaļas vadītāja vietniece Ilona Vanadziņa.

Līdz ar gatavošanos svētkiem, Rīgas kolektīvi darinājuši jaunus tērpus, lai būtu saposti un skaisti. Kopsummā pašvaldības amatiermākslas kolektīviem tērpu atjaunošanai Rīgas pašvaldība piešķīrusi ap 330 000 eiro, neskaitot ikgadēju finansiālu atbalstu tērpu atjaunošanai.

Rīdzinieki ne tikai paši pošas svētkiem, bet līdztekus gādās arī par viesmīlību un uzņems svētku dalībniekus no citiem novadiem, piedāvājot naktsmājas vairāk nekā 70 izglītības iestādēs, tajā skaitā 62 Rīgas pašvaldības dibinātajās skolās.

LA.lv