×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. maijs, 2017
Drukāt

CFLA iesniegts Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekta pieteikums (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

"Latvijas dzelzceļa" prezidents Edvīns Bērziņš, parakstot CFLA iesniegto dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekta pirmā posma īstenošanas pieteikumu.

VAS “Latvijas dzelzceļš” pagājušās nedēļas beigās Centrālajai finanšu un līgumu aģentūrai (CFLA) iesniedza Latvijas dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekta pirmā posma īstenošanas pieteikumu.
Par projektu pozitīvu atzinumu ir snieguši arī eksperti no tehniskās palīdzības partnerības institūcijas JASPERS.

Eksperti uzsver, ka projekta noteiktie mērķi ir reāli un tie ir labi atspoguļoti priekšizpētē un pieteikumā un saskan ar Eiropas Savienības normatīviem. Tāpat tie ir atbilstoši Latvijas likumdošanas prasībām un attīstības stratēģijām. Līdz ar to JASPERS uzskata, ka sagatavotais projekts atbilst Latvijas interesēm.

Dzelzceļa tīkla elektrifikācijas pirmajā posmā paredzēts elektrificēt dzelzceļa tīklu no Daugavpils un Rēzeknes iecirkņiem Rīgas virzienā, veicot elektrifikāciju ar 25kV maiņstrāvas tehnoloģiju, tajā skaitā, rekonstruējot esošo elektrificēto dzelzceļa tīklu un aizstājot 3,3kV sistēmu ar 25 kV sistēmu.
Pirmais posms tiks īstenots specifiskā atbalsta mērķa “Nodrošināt konkurētspējīgu un videi draudzīgu TEN-T dzelzceļa tīklu, veicinot tā drošību, kvalitāti un kapacitāti” ietvaros.

Pieejamais Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzekļu apmērs ir 347 miljoni eiro, bet kopējās Rīgas virziena elektrifikācijas izmaksas ir 519 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+