Foto – AFP/LETA

“Chelsea” un “Benfica” sacentīsies UEFA Eiropas līgas finālā 0

UEFA Eiropas līgas turnīra futbolā finālā šosezon sacentīsies Anglijas vienība Londonas “Chelsea” un Portugāles komanda Lisabonas “Benfica”.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

“Chelsea”, kas pagājušajā sezonā triumfēja UEFA Čempionu līgā, pusfināla atbildes mačā ar 3:1 (0:1) savā laukumā pieveica Šveices čempioni “Basel”, summā triumfējot ar 5:2.

Pirmajā mačā “Chelsea” uzvarēja ar 2:1, bet arī atbildes cīņa neizvērtās bez intrigas, jo pirmos vārtus pašā pirmā puslaika izskaņā guva viesu spēlētājs Mohameds Salahs.

Otrajā puslaikā gan “Chelsea” futbolisti laukumā izgāja ļoti kaujinieciski noskaņoti un jau līdz 59.minūtei spēja gūt trīs vārtus, izceļoties Fernando Torresam, Viktoram Mouzesam un Dāvidam Luišam.

Pirms tam šosezon “Chelsea” bija zaudējusi pusfinālā gan Anglijas Līgas kausā, gan arī Futbola asociācijas (FA) kausā. Savukārt “Basel” komandai neizdevās kļūt par pirmo Šveices vienību, kas sasniegusi finālu kādā no nozīmīgākajiem Eiropas klubu turnīriem.

Tikmēr “Benfica” spēja atgūties pēc zaudējuma pirmajā mačā un atbildes cīņā ar 3:1 (2:1) pieveikt Turcijas komandu Stambulas “Fenerbahce”, kas summā deva panākumu ar 3:2.

Atbildes mačā pēc 23 spēlētām minūtēm rezultāts jau bija neizšķirts 1:1, bet par cīņas galveno varoni kļuva paragvajiešu uzbrucējs Oskars Kardoso, kurš turpinājumā pamanījās gūt divus vārtus un nodrošināja savai vienībai uzvaru.

Turnīra fināls 15.maijā risināsies Amsterdamā.