×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2018
Drukāt

Čiekurkalna tirgū pērn izņemtas 33 029 nelegālās cigaretes un 450 litri alkohola (1)

Foto LETAFoto LETA

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirkņa policisti, apkopojot datus par 2017.gadā veikto profilaktisko reidu rezultātiem Čiekurkalna tirgū, vēsta, ka kopumā izņemtas 33 029 nelegālās cigaretes un 450 litri alkohola.

Pagājušā gada rezultāti parāda, ka likumsargiem šajā jomā bijusi aktīva cīņa.

2017.gadā Brasas iecirkņa likumsargi profilaktisko reidu laikā uzsākuši arī četrus kriminālprocesus – vienu par nelikumīgā alkohola glabāšanu un trīs par tā tirgošanu. Šo kriminālprocesu ietvaros tika aizturētas četras personas.

Saskaņā ar Valsts policijas noteiktā kārtībā veiktajiem profilaktiskajiem reidiem akcizēto preču aprites apkarošanas jomā iecirkņu nozīmētajās teritorijās, Rīgas reģiona Rīgas Brasas iecirkņa policisti 2017.gadā kopumā sastādījuši 29 administratīvo pārkāpumu protokolus pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 169. panta trešās daļas – par akcīzes preču iegādes, realizācijas, uzglabāšanas vai pārvietošanas noteikumu pārkāpšanu, kā arī par citiem šo preču aprites noteikumu pārkāpumiem. Par šādu noziegumu fiziskajām personām piemērojams naudas sods no 70 līdz 700 eiro.

Sastādīti arī 49 administratīvo pārkāpumu protokoli pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170. panta otrās daļas – par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu, glabāšanu vai pārvietošanu. Par šo noziegumu fiziskajām personām var piemērot naudas sodu no 350 līdz 700 eiro, konfiscējot alkoholiskos dzērienus un to pārvietošanai izmantotos transportlīdzekļus vai bez transportlīdzekļu konfiskācijas.

Šo procesu ietvaros kopumā izņemtas 33 029 cigaretes un 450 litri alkohola.

Jāpiemin, ka arī šī gada pirmajā nedēļā Brasas iecirkņa policisti Čiekurkalna tirgū veikuši jau divus reidus. Pirmdienas reida rezultātā izņemti deviņi litri alkohola un aptuveni 300 cigaretes, savukārt vakardienas, 4.janvāra, reida laikā izņemti 2,5 litri nelegālā alkohola un uzsākta viena administratīvā lietvedība.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kāda NEKAUNĪGA astes celšana kucītei, ko sauc par Latvijas (Rīgas) policiju! Gadu desmitiem Čiekurītī nelegālā tirgošanās ar nelegālām akcīzes precēm notiek nepārtraukti! Ir bijuši pat gadījumi, kad gadatirgu laikā īpaši norīkoti pašvaldības policisti neliekas ne zinis, ka tiek tirgotas cigaretes un alkohols, arī tad, ja uz to norāda un acina izsaukt valsts policiju… Reidus tur vajag rīkot nevis šad un tad, bet gan katru dienu!

Draugiem Facebook Twitter Google+