Uncategorized

Cietuma dumpis Indonēzijā: pieci miruši, 100 izbēg 16

LETA/AFP

Apmēram tūkstoš Indonēzijas policistu un karavīru piektdien iesaistīti ap simts ieslodzīto, tostarp par terorismu notiesāto, meklēšanā pēc tam, kad viņi izbēga, aizdedzinot pārpildītu cietumu nekārtību laikā, kurās gāja bojā pieci cilvēki.

Ieslodzīto nemieri cietumā Sumatras salā Medanas pilsētā sākās ceturtdienas pēcpusdienā. Nemieru laikā notika dedzināšanas un uz sargiem tika mestas pudeles, cietumniekiem paužot dusmas par elektrības un ūdens trūkumu ieslodzījuma vietā.

Visu nakti ugunsdzēsēji Tandžungustas cietumā cīnījās ar liesmām, bet nekārtību laikā apmēram 150 ieslodzītajiem izdevās aizbēgt.

55 ieslodzītos izdevās notvert drīz pēc izbēgšanas, bet ap simts notiesāto noziedznieku, tostarp seši notiesāti teroristi, joprojām ir brīvībā. Cietumā kopumā atradās 11 par terorismu notiesātie, kas atzīti par vainīgiem saistībā ar kaujinieku apmācībām Ačehas provincē, kur separātisti iesaistījušies cīņā ar centrālo valdību, veicot banku aplaupīšanu, lai finansētu teroritsikās darbības.

Ieslodzītie piektdienas rītā joprojām kontrolē cietuma telpas, bet tā teritoriju ir norobežojusi bruņota armija. Ēkā iegājuši vairāk nekā 20 karavīru, bet policija netika ielaista cietuma teritorijā. Paredzētas cietumnieku un valdības amatpersonu sarunas.

Nekārtībās kopš ceturtdienas vakara gājuši bojā pieci cilvēki – trīs ieslodzītie un divi cietuma darbinieki, apstiprināja Ziemeļsumatras provinces policija.

Nemieru laikā cietumā gūstā tika saņemti desmit sargi, bet viņus izdevies atbrīvot. Ar apsardzi cietumā nodarbojas civilpersonas, jo ieslodzītie ir ļoti naidīgi noskaņoti pret policiju.

Cietumā vieta ir 1054 ieslodzītajiem, bet, kā tas ierasts Indonēzijā, tajā atradās uz pusi vairāk notiesāto – ap 2600.

LA.lv