×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
5. jūnijs, 2017
Drukāt

Slepenais Jēkabs Straume un kas ir “covfefe”? Uzmini nu! “LA” nedēļas apskats (6)

1. Nedēļas nospiedumi

1no5
Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēks. Slepenais Jēkabs Straume

Foto – LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatam tiek virzīts Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) pārvaldes priekšnieks Jēkabs Straume. Šonedēļ kandidatūru vērtēs Ministru kabinets, bet galavārdu teiks Saeima.

J. Straume plašākai sabiedrībai ir nepazīstams, jo viņa karjera pēdējos 16 gadus bijusi saistīta ar MIDD, kas ir viena no slepenākajām iestādēm mūsu valstī. Pirms tam viņš strādājis Valsts policijas Organizētās noziedzības un kontrabandas apkarošanas birojā (ONKAB).

Latvijas Policijas akadēmijā, kur Straume ieguvis profesionālo maģistra grādu un jurista kvalifikāciju, starp viņa kursabiedriem bijuši vairāki vēlāk pazīstami drošībnieki un arī politikai pietuvinātas personas. Tostarp bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs, kurš pašlaik pievērsies politikai. Viņš sava kādreizējā kursabiedra virzīšanu KNAB vadītāja amatam vērtēja ar piesardzīgām cerībām: “Pozitīvi, ka birojam beidzot būs priekšnieks, jo vairāk nekā pusgadu tas strādāja bez pilnvērtīgas vadības. Straumes kunga pluss ir liela pieredze drošības iestādēs. Taču, no otras puses, ja neskaita darbu ONKAB pirms 16 gadiem, viņam trūkst pieredzes korupcijas apkarošanā. Turklāt KNAB pienākumos ietilpst ne tikai represīvās funkcijas, bet arī prevencija, novēršana, darbs ar partiju finansēšanas pārkāpumiem un sabiedrības informēšana.” Pēc Juraša domām, galvenais izaicinājums KNAB jaunajam vadītājam būs kolektīva saliedēšana vienotā komandā un sabiedrības uzticības atgūšana. “No studiju laikiem viņu atceros kā pietiekami mērķtiecīgu ar pozitīvu vēlmi pašapliecināties, bet pagājuši gandrīz 20 gadi un mums nav sanācis sadarboties, jo atšķiras darbības vektori. Cilvēki mēdz mainīties, bet ceru, ka šīs pozitīvās īpašības viņam nav mazinājušas,” teica Jurašs.

Straumes kandidatūru pozitīvi vērtē arī kāds ar drošības struktūrām saistīts avots, kurš ar Straumi sadarbojies profesionālajā jomā, bet vēlējās palikt anonīms: “Viņam ir dotumi, vēlme un spēja vadīt šo iestādi. Turklāt viņš labi orientējas politiskajā vidē un skaidri apzinās tos ģeopolitiskos draudus, kādi Latvijai pastāv. Šis kandidāts valsts intereses noteikti stāda aug-
stāk par privātajām vēlmēm.” Kandidāta pieredzes trūkums korupcijas apkarošanā, viņaprāt, nebūšot liels šķērslis: “Darbs pretizlūkošanas jomā ir diezgan līdzīgs kukuļošanas apkarošanai, jo spiegošana arī ir saistīta ar citu valstu pārstāvju mēģinājumiem uzpirkt mūsu amatpersonas.”

 1. Nedēļas nospiedumi
 2. Izgāšanās. Ķeras pie pēdējā salmiņa – PVN
 3. Darījums. Nodokļu atlaide "Rimi"
 4. Kauns. "Es personīgi tā nedarītu!"
 5. Joks. Kas ir "covfefe"? Uzmini nu!

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Keris – īstens ušakovietis!

 2. ” … Ja Saeima pieņems piedāvāto nodokļu reformu… ”
  Te nu, bez nomelnošanas(kāds tad ir melnāks par melnu?), redzams īstais valsts ienaidnieks !!!

 3. KNABu sakārtos – atnāks Vilnītis – izkārtos… –> u.t.t.

 4. Neļaujieies apriet un nomelnot, jo Latvijā ļoti intensīvi darbojas latviešu tautas un latviešu personību nomelnošana. Jā, alkatība, zagšana, nodokļu krāpšana, korupcija nepazīst tautības, ar to saistītas visas varas un atsevišāks tautības ir vēl vairāk par citām tautībām, bet latviešus nomelno gandrīz kā vienīgos, kas pie visa vainīgi. Kā redzējām priekšvēlēšanu maratonā, Rīgas domē sevišķi plaša korupcija. Neraugoties uz to balsošana notika pēc principa – kaut “svoloč, no svoj”. Atsevišķas tautas balso savādāk – ja savējais “svoloč, balso par svešu svoloču”, domājot, ka tas labāks zaglis, korumpants, nekā savējais.

 5. Rimševicu un viņam līdzīgos barokļus atlaist un viņu algas novirzīt medicīnai,pat vēl pāri paliks skolotājiem utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+