×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
1. jūlijs, 2017
Drukāt

Līdz ar “Jaunā viļņa” aiziešanu treknie gadi ir beigušies. Cīņa par Jūrmalas dvēseli (50)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Pāris gadu laikā kopš konkursa “Jaunais vilnis” aiziešanas no Jūrmalas pamazām mainījušies šīs kūrortpilsētas vaibsti, un tūristu pulcēšanās vietās arvien vairāk dzirdama ne tikai krievu valoda, bet arī Rietumeiropas atpūtnieku sarunas. Tikmēr paši jūrmalnieki raizējas, ka viņu pilsētā par visiem skaļāk runā naudas vara.

Vairāk nekā desmit gadu garumā jūlijs bija mēnesis, kad Jūrmala kļuva par vienu no “krievu pasaules” centriem, jo dziesmu konkursa “Jaunais vilnis” laikā mūsu lielā kaimiņvalsts šeit izsēdināja savu šovbiznesa zvaigžņu desantu ar Allu Pugačovu, Josifu Kobzonu un citiem padomju estrādes spīdekļiem priekšgalā. Taču pēc 2014. gada invāzijas Ukrainā šāda pasākuma rīkošana Latvijā kļuva neiespējama un “Jaunais vilnis” ar savu kolorīto publiku pārcēlās uz Sočiem.

Jūrmalā daļa viesnīcu un restorānu saimnieku ar nostaļģiju atceras “Jaunā viļņa” laikus, kad pāris nedēļās no krievu bagātniekiem varēja noslaukt iespaidīgas summas, lai visu pārējo gadu dzīvotu bez raizēm. Skaidrs, ka līdz ar “Jaunā viļņa” aiziešanu treknie gadi ir beigušies, bet kas nācis vietā? Zināmu ieskatu sniedz Dzintaru koncertzāles vasaras repertuārs, kas pieskaņojies ļoti dažādām gaumēm: Dzintaros uzstāsies gan krievu publikas elki Maksims Galkins, Valērijs Meladze un Vera Brežņeva, gan Rietumu izbijušās zvaigznes “Modern Talking” un “Smokie”, latviešu mūzikas cienītājus iepriecinās Intars Busulis, “Jumprava” un Viktors Lapčenoks, savukārt klasiskās mūzikas klausītājus gaida tikšanās ar Elīnu Garanču, Kristīni Opolais, Inesi Galanti un citām zvaigznēm.

Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas prezidents Jānis Pinnis uzskata, ka Dzintaru koncertzāles repertuārs ir labs piemērs tam, kā piesaistīt dažādu publiku, un līdzīgi būtu jārīkojas arī visam Jūrmalas kūrortam. “Ilgtermiņā tā noteikti ir spēcīgāka stratēģija nekā orientēšanās tikai uz vienu tirgu,” secina Pinnis. Statistika par tūristu plūsmu Jūrmalā liecina, ka stratēģija darbojas veiksmīgi, jo palielinās tūristu skaits no dažādiem reģioniem.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (50)

 1. tā ir melīga propaganda Atbildēt

  Mums nekāds labums no krieva nav bijis un nekad arī nebūs. Skatīsimies uz Rietumiem.

 2. Autore jūt lielas skumjas… Taču man prieks! Šogad ne jau Jaunā viļna trūkums, bet gan aukstais laiks samazināja tūristu un citu apmeklētāju pieplūdumu, , tā kā nevaja šņukstēt, ka novaja volna nav. Lai nav!!
  Būtu saulīte un siltums, nebūtu kur kāju nolikt!!

 3. Parastam Latvijas iedzīvotājam par to nav nekādas daļas.Par fotogr āfiju: tā ir no Soču pludmales.

 4. Tā tas ir. “Jūrmalā ir izvērsts karš pret pamatiedzīvotājiem,” uzskata jūrmalniece Dagmāra Beitnere-Le Galla, raizējoties par sekām, ko izraisīs līdzšinējās politikas turpināšana. “Jūrmala vēsturiski bijusi brīnišķīga oāze ar skaistām koka mājām, kādas Eiropā ir retums. Tagad tas viss tiek lēnām zaudēts. Mēs redzam, kā pilsēta ir mainījusies kopš uzturēšanās atļauju tirgošanas. Jūrmalas arhitektūrai, pilsētas garam ir nodarīts lielāks posts nekā padomju laikā.”

 5. Kāpēc lai kūrort – pilsētā galvenā teikšana nebūtu naudas varai? A kādu varu tad jūs tur gaidījāt?

 6. Lielās skumjas par russkij mir mazināšanos Jūrmalā? Zatlers pilnīgi seju pazaudēja, kad uz šo okupantu un baņģugānu shodņaku aizvilkās (ļāva sievai sevi aizvilkt).

 7. Šovasar ar sievu došos uz Jūrmalas pilsētu – ticat vai nē, bet savos 30+ gados tā būs pirmā reize mūžā kad apmeklēšu Jūrmalas pilsētu – iemesls kāpēc neesmu tur nekad gribējis būt agrāk ir krievi.
  Protams, ka tur iesim uz kādām kafejnīcām un kādu restorānu, vai ēstuvi un gribu nopirkt suvenīru, jo saka, ka krievu tur esot kļuvis daudz mazāk.
  Vēl Jūrmalas pilsētas problēma cik esmu dzirdējis esot tas, ka ziemā, rudenī un agrā pavasarī tur esot pilnībā izmiris.

 8. Jūrmala – Jomas iela, krievvalodīgie, netīra liedaga smilts, duļķains ūdens, sastrēgumi, haotiska apbūve, dārgas cenas, tualešu trūkums. Pārējais viss kā normālā dārzkopības kooperatīvā.

 9. Latviets jau nekad ar gudrību nav izcēlies un ar savu galvu un mugurkaulu arī… saimnieki lika padzīt Jauno vilni… latviets padzina, bet nepadomāja, ka tagad nebūs ko ēst….

  • Tā ir tā lielākā stulbība, ka ar savu “nostaļģiju” neko vairāk neprot Jūrmala. Tad kad Jūrmalā iztukšosies no tiem parazītiem, tad kūrorts būs atvērts rietumnieku publikai. Viņiem nebija līdz šim pamats un iemesls ierasties Jūrmalā, jo po angļiski vai ņemecki neviens neprata. Varbūt tagad beidzot sāks domāt un darboties, kā Eiropas valsts, nevis turēties pie viena salmiņa kaut tas pats jau bija sapelējis.

  • nabadzīte, latviete , ja nesaproti līdz galam lietas, never vaļā muti! Paldies visiem labiem spēkiem, kas izkvēpināja to krievu surugāt kultūras pasākumu, sādžas līmeņa, bezgaumīgo jauo vilni, kas bija te krievu laikiem ieperinājies par ilgu. Vēl vajadzētu izkvēpināt tās Duņuškas Vaikules līšanu krieviem pakaļā.

  • pārēdies latvietis Atbildēt

   Krievu utis latviešu kažokā nevajag.

 10. Da pashi davipedrivalisj!!!!
  Krievu naudas maisi tikai papildināja Jūrmalas, gan arī Latvijas budžutu!!!!
  Lielie bļāvēji laikam ekonomikā maz ko saprot!!
  Kam no ta tagad labāk???

  • Ir labaak.Tagad koncerti ir maakslinieciski veertiigaaki,dazaadiiba,kulturaalaaka atmosfera,vairaak rietumvalstu tuuristu.

  • surogāts ir prom! Atbildēt

   Nevar visu mērīt no ekonomiskā viedokļa. Vai latvietim kumosa dēļ jāklanās bijušajiem okupantiem?

  • Vai tad jaunais vilnis ko papildināja? Viesnīcas, restorāni pieder nelatviešiem – Krievijas uzturešanās atļauju pircējiem. čekus par pakalpojumu nedeva. Vai nodokļus maksāja?

   Cik izmaksāja medicīniskā palīdzība, papildus policija, atkritumu aizvākšana?

 11. Laba vieta tukša nestāves! Vienreiz jābeidz tās gaudas par Jauno vilni. Neticu, ka pāris nedēļu laikā visi viesnīcnieki un barotāji visam gadam nopelnīja. Tāpat Pugačoa ar Galkinu un citas Krievijas slavenības tur arī tagad atbrauc.

 12. Jūrmalnieki aizmirsuši vienu lietu- vienkāršam apmekl;etājam nevar piemērot jaunā viļņa cenas… tapec arī bankrots

 13. Nemot vera citus pasaules kurortus,ir jasaprot ka paiet ilgs laiks kamer sados kurortos, kuros kadreiz domineja krievu vandali,sak atgriesties civilizetas pasaules turisti.Kas attiecas uz Jurmalu,tad tas ir daudz sarezgitak ,jo Jurmalas viesnicu un restoranu ipasnieki lielako tiesu ir krievi ar savu urlisko gaumi.Ari Jurmalas vadiba ar “zalajiem zemniekiem” prieksgala nav nekads civilizeto valstu turistu pievilinasanas pamatojums.Vispirms Jurmala ir jaiztira no urlam un “zalajiem” .

 14. divaina pilsēta ,ieviesa nodokļu atlaidi – kūrorta nodokli un tā vai tā lietuvā ārstēties lētāk.
  un protams pilsētas fenomens iebraukšanas maksa :):):) būs vien no tā jāpārtiek pilsētai:)

 15. Tikai prātu zaudējis biznesmenis padzen klientu, kas viņam dēj zelta oliņas…..”Jaunais vilnis” pēc būtības nevienam netraucēja, tas varēja būt paralēls ienākumu avots citiem, bet dēļ nejēgas Rinkēviča, kurš ir kaitnieks un nelga, tagad Jūrmala ir zaudējusi to naudu, ko ienesa “Jaunais vilnis”.

  • Rinkēvičs ir kaitnieks, bet tu cilvēks ar lielo burtu, tā tavuprāt? Klau, Pičuk, ej un izguli dzērumu. Vrb sapnītī izdēsi kādu zelta olu.

  • Zemcilvekam,kurs sevi deve par cilveku :
   kremla cekistu propaganda un dezinformacija ,pec ES un NATO Valsts Latvijas Kriminallikumiem tiek sodita sakot ar naudas sodu lidz cietumsodam.

  • Nu tad gudriniek pasaki, cik naudiņas naudā vai graudā ”Vilņa ” laikā saņēma kaut viens Jūrmalas iedzīvotājs ?

  • ne biznesmeņi kādu padzina, bet LR geju ministrs!

   • Brīnišķīga ministra darbība! 100 000 paldies viņam par to! Ko tu būdams pareizs spriedelē vārgi par biznesu! gatavs klanīties kumosa dēļ katram mēsla pasākumam, Ka tik nauda nāk, vai ne? tāda domāšana ir slimāka par slimu!

 16. Man nav viedokļa par Jūrmalas pilsētu, jo neesmu tur bijis jau gadus 15 (būs jāaizbrauc!), kā arī par jauno Vilni, jo to neesmu apmeklējis, tikai mazliet TV šad tad paskatījos. Tāpēc komentēt gribu tikai vienu deputātes Dagmāras le Gallas izteicienu par to, ka tiek izvērsts karš pret pamatiedzīvotājiem. Tas tā varētu būt, bet ar piebildi, ka karu izvērsuši nevis krievu bagātnieki, bet gan latviešu politiķi un ierēdņi, kuri pieņēmuši šādus likumus un ieviesuši šādu kārtību. Tāpat kā neviens cits, kā vien latviešu alkatīgie bāleliņi, savulaik pieņēma netaisnīgos denacionalizācijas likumus, kuru dēļ daudzi jo daudzi nonāca galīgā izmisumā (saimnieku mājas, saimnieku zeme zem mājām un t.t.) Ceru, ka cienījamā deputāte to saprot un savu iespēju robežās kaut nedaudz centīsies ko darīt vienkāršo jūrmalnieku labā!

  • Ko tad Juus gribeejaat,lai 1940.gadaa atnemtie iipasumi taapat piedereetu tiem,kuri tur nelikumiigi iegaajusi.Protams,iipasumi bija jaaatgriez likumiigiem iipasniekiem,kuri tos ceelusi.

   • Kuri tad ir tie likumīgie īpašnieki??? Vai tie kuri pēc krievu okupācijas palika parādā Latvijas valsts bankām par īpašumiem? Varbūt tie pārpircēji, komunistu un komjauniešu darbonīši, kas bija labi informēti par likumdošanas maiņām un labi organizēti? Varbūt tie spekulanti, kas bija pazīstami ar notāriem un varēja viltot testamentus un radu rakstus???

 17. kam tad bija treknie gadi???????????? neviens neatzīstas……………….

  • Laikam nemāki lasīt,- Jūrmalas viesnīcniekiem…

  • Kā kam? Viesnīcniekiem un restorānu īpašniekiem. Parastajiem jūrmalniekiem un pilsētas viesiem no Jaunā Viļņa labākajā gadījumā ne silts, ne auksts vai sliktākajā gadījumā mākslīgi uzpūsts rēķins restorānā/viesnīcā.

 18. Ko nu var muldēt, ka nedēļa var kaut ko ietekmēt gada griezumā. Kaut gan- laikam jau alkatībai nav robežu.

 19. Vai krieviem savā Impērijā vietas trūkst, ka jābāžas virsū kaimiņzemēm?

 20. Tas jau bija bijušo okupantu vilnis.

 21. Nevarēju samierināties ar statistikas rādītājiem,kuri krasi atšķirās no realitātes,tādēļ noskaidrojuju ,ka tiek saskaitīti visi tranzītā guļošie tūristi!

 22. ta tai stulbajai latvijai vajaga un bus vel sliktak

 23. Beidzot Jūrmala ir kļuvusi no krievu sādžas par Eiropai tuvākiu pilsētu, kurā dzird ne tikai skaļo krievu cietumnieku mūziku, bet arī normālus latviešu un pasaulslavenus hītus! Ielās, kafejnīcās, restorānos , kas brīvdienās ir pārpildīti, mazāk skan X Y un B, bet dzird skandināvu, vācu un citas valodas! Jūrmalniekam parastajam vairs nav jāmūk prom no pilsētas vasaras mēnešos. Vēl Dzintaru koncertzāles repertuārs varētu kļūt eiropeiskāks un inteliģentāks, lai ieinteresētu ne tikai krievu tūristus un mūsu oligarhus, bet arī pārējos Latvijas iedzīvotājus un rietumu tūristus.

 24. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI
  la_vīzes CENZORI IR RECIDĪVI KRIMINĀLNOZIEDZNIEKI

 25. Absolutas mulkibas!
  Beidzot Jurmalnieki uzelpo! Jo nav to uzputigo, skopo, bezgaumigo “novaja volna” sekotaju, kas nezin kapec bija iztelojusies, ka vini rada naudas pienesumu.
  Tagad ir Eiropas un ari Azijas valstu turisti, kuriem “novaja volna” laika tas bija liegts.

 26. agrāk arī cilvēks vietējais varēja ārstēties sanatorijās par saprātīgu maksu ,tagad ne klimats ,ne sanatorijas -ko tur darīt

Draugiem Facebook Twitter Google+