Mobilā versija
+0.3°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Cīņai gatavi! Iznācis tematiskais izdevums “Dārza ienaidnieki”

TA_Darza_Ienaidnieki

Dārzkopja gads ir lielākiem vai mazākiem pārbaudījumiem bagāts. Pavisam drošs nav neviens dārzs nevienu gadu, ražu apdraud gan slimības, gan kaitēkļi.

Zināšanas nepieciešamas, lai pamanītu un novērtētu, kāda liga skārusi dārzeņu stādījumu, siltumnīcas augus vai augļu dārzu. Jābūt gudram – ar cik jaudīgu ieroci pret potenciālo ienaidnieku vajag vērsties, kuru no daudzajām indēm likt lietā un kā to darīt pareizi, lai sev un dārzam nenodarītu vairāk skādes nekā labuma.

Agronome Māra Bērziņa, Valsts augu aizsardzības dienestā strādājot septiņpadsmit sezonu, veikusi novērojumus kultūraugu stādījumos, sējumos un augu slimības, kaitēkļus iepazinusi vaigā.

Kad un kā vērsties pret diviem simtiem augu slimību un kaitēkļu, lai ierobežotu to izplatību un lai kartupeļi, tomāti un ķirbjaugi, sīpolaugi, galda bietes, burkāni, pupas un zirņi, ogulāji, ābeles un bumbieres dārzkopi priecētu ar cerēto ražu? Atbildes atradīsiet izdevniecības “Lauku Avīze” jaunākajā tematiskajā izdevumā “Dārza ienaidnieki”.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+