Ekonomika
Bizness

“Citadele” iegūst nozīmīgu ietekmi “Mobilly” kapitālā. Atklāj tālākos plānus0


Banka “Citadele” iegūst nozīmīgu ietekmi kompānijas “Mobilly” kapitālā.
Banka “Citadele” iegūst nozīmīgu ietekmi kompānijas “Mobilly” kapitālā.
Foto: LETA, kolāža: “LA.lv”

Iegādājoties 12,5% kapitāldaļu un kļūstot par “Mobilly” kapitāldaļu īpašnieci, banka “Citadele” iegūst nozīmīgu ietekmi kompānijas kapitālā kopā ar esošajiem “Mobilly” vairākuma dalībniekiem, portālam “LA.lv” apstiprināja abu uzņēmumu pārstāvji.

Izveidotā partnerība ļaus “Citadelei” un “Mobilly” īstenot jaunas inovācijas un piedāvāt klientiem ērtus un aizraujošus mobilo maksājumu pakalpojumus.

“Mobilly” un “Citadeli” vieno inovācijas maksājumu joma. “Mobilly” vienmēr ir bijis inovatīvu pakalpojumu sniedzējs mobilo maksājumu jomā.

Savukārt “Citadele” ir ieviesusi vairāks inovācijas banku nozarē Latvijā – e-talona integrācija bankas kartē, kodu karšu aizstāšana ar mobilo lietotni, maksājumi ar mobilajiem tālruņiem un maksājumu aprocēm.

Tāpat banka ieviesusi biometrijas risinājumus mobilajā lietotnē, dodot iespēju klientiem autorizēties un apstiprināt maksājumus ar “Face ID” un pirkstu nosprieduma funkciju.

Plānots, ka abu uzņēmumu sadarbība ļaus attīstīt arvien plašāku mobilo maksājumu klāstu un piedāvāt iedzīvotājiem arvien vairāk iespējas norēķināties par pakalpojumiem ar mobilajiem maksājumiem, radot jaunu maksājumu pieredzi.

“Mobilly” valdes priekšsēdētājs Valdis Bergs atzīmē, ka līdz ar šo darījumu “Mobilly” sākas jauns attīstības posms, no kura lielākie ieguvēji būs tieši uzņēmuma klienti.

“Sadarbojoties ar banku “Citadele”, mums būs iespēja izstrādāt vēl mūsdienīgus un advancētākus finanšu tehnoloģiju risinājumus. Šis darījums neietekmēs mūsu sadarbību ar esošajiem klientiem. Mēs turpināsim sniegt arvien labākus un ērtākus pakalpojumus un stiprināsim savas līderības pozīcijas klientu servisā.”

Bankas “Citadele” valdes priekšsēdētājs Guntis Beļavskis norāda, ka “Citadeles” misija ir modernizēt banku nozari un sniegt klientiem vairāk iespēju – veikt maksājumus ērtāk, ātrāk un atvieglot ikdienu.

“Veicot šo investīciju “Mobilly” attīstībā, mēs esam vienojušies radīt jaunus risinājumus gan “Mobilly”, gan bankas klientiem, kas padarītu esošos pakalpojumus izdevīgākus un sniegtu jaunas iespējas un ērtības abu uzņēmumu klientiem.”

Saistītie raksti

Gan “Mobilly”, gan “Citadeles” attīstības komandas labi saprotas savā starpā, ir vienojušās par kopēju vīziju un šobrīd gaida gala saskaņojumu no Konkurences padomes, lai sāktu darbu pie šiem projektiem, atklāj G. Beļavskis.

“Mobilly” piedāvā mobilos maksājumus par precēm un pakalpojumiem Latvijas teritorijā, uzņēmums reģistrēts 2003. gada novembrī, un tā pamatkapitāls ir 476 860 eiro. Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2018. gada jūnija beigās bija ceturtā lielākā banka Latvijā.

LA.lv