×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. augusts, 2013
Drukāt

“Citadeles” pārdošanu vēlas konsultēt vairākas investīciju bankas; pieteikumus vērtē

LETALETA

Privatizācijas aģentūras (PA) rīkotajā bankas “Citadele” pārdošanas konsultanta konkursā pieteikušās vairākas investīciju bankas, pastāstīja PA sabiedrisko attiecību vadītājs Guntis Kārkliņš.

 

Viņš gan neaklāja precīzu pieteikušos pretendentu skaitu, norādot, ka tas būs zināms, kad būs izvērtēts, vai visi kandidāti kvalificējas konkursam.

Kārkliņš atzīmēja, ka konkursa pieteikumus izvērtēs īpaši veidota atlases komisija, kurā piedalīsies Finanšu ministrijas, Ekonomikas ministrijas un PA pārstāvji, kā arī pieaicināti pārstāvji no “Citadele” padomes un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas. Pagaidām gan nav zināms, cik ilgā laikā paredzēts pretendentus izvērtēt.

“Citadeles” bankas pārdošanas konsultanta uzdevums būs izanalizēt tirgus situāciju un noteikt labāko investoru piesaistes modeli bankai. Tā veiks aktivitātes privātā kapitāla piesaistes stratēģijas sagatavošanai un ieviešanai, tajā skaitā īstenos mārketinga aktivitātes un veiks sarunas ar potenciālajiem investoriem.

Kārkliņš arī pastāstīja, ka konkursā uzaicinātas piedalīties starptautiski atzītas un respektablas investīciju bankas, kurām ir nevainojama reputācija un pēdējo piecu gadu pieredze banku akciju pārdošanas darījumos virs 80 miljoniem eiro, kā arī darba pieredze valsts atbalsta lietās Eiropas Savienībā banku nozarē. Kopumā konkursā piedalīties bija aicinātas vairāk nekā desmit investīciju bankas, kas atbilda šiem nosacījumiem.

Jau vēstīts, ka valdība šā gada 16.jūlijā nolēma atsākt bankas “Citadele” pārdošanu. Pārdošanas procesā valdība PA uzdeva piesaistīt konsultantu – starptautisku investīciju banku. Plānots, ka bankas pārdošana varētu noslēgties nākamgad septembrī.

“Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā – bankā “Citadele”. Atbilstoši iepriekš valdībā apstiprinātajam restrukturizācijas plānam bankas “Citadele” pārdošanas galīgais termiņš ir 2014.gada beigas.

Privatizācijas aģentūras īpašumā ir 75% bankas “Citadele” akciju, bet 25% un vienas akcijas īpašnieks ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+