×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Civilais “Impreza” hečbeks

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pirms pusotra gada Latvijas tirgū parādījās “Subaru” modelis ar īsu apzīmējumu “XV”.

Jau toreiz nebija noslēpums, ka būtībā tā ir nākamās paaudzes “Impreza” hečbeka paaugstinātā versija. Tagad pie vietējiem dīleriem nonācis arī pats kompaktklases hečbeks “Impreza”.

Rallija faniem par nožēlu šim ģimenes hečbekam ar leģendāro šāda paša nosaukuma sporta automobili ir maz kopīga. Protams, ir pilnpiedziņa un boksermotors, taču tas attīsta tikai 114 zirgspēkus. Toties šī “Impreza” var lieliski kalpot kā ekonomisks, praktisks un drošs ģimenes auto.

Tiesa, Latvijas apstākļos, kur dažādi krosoveri un apvidnieki ir lielā cieņā, var prognozēt, ka “XV” versija tomēr iemantos lielāku piekrišanu nekā parasts hečbeks. Pateicoties paaugstinātajam klīrensam (22 cm), lieliem 17 collu riteņiem un apvidnieciskiem virsbūves apdares elementiem, tas atgādina nelielu džipiņu. Arī dzinēju palete “XV” sastāv no trīs variantiem – 1,6 un 2,0 litru benzīnniekiem, kā arī divlitru dīzeļa. Protams, neizpaliek pilnpiedziņa un iespēja dabūt automātisko pārnesumkārbu.

“Impreza” tagad sanāk tāda vienkāršāka un lētāka alternatīva atlētiski piepaceltajam “XV”. Mūsu tirgū jaunā piecdurvju “Impreza” tiek piedāvāta vienīgi ar 1,6 litru 114 zirgspēku benzīna boksermotoru. Pircēji var izvēlēties vai nu piecpakāpju mehānisko pārnesumkārbu, vai automātu (variatoru). Mehāniskās ātrumkārbas gadījumā ir saglabāts arī tāds īsteni džipisks elements kā iespēja pārslēgt pazemināto pārnesumu rindu.

“Subaru Impreza” sākuma cena ir 12 990 latu, bet par automātisko pārnesumkārbu jāpiemaksā 1140 lati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+