×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. augusts, 2013
Drukāt

CSP: Pērn visvairāk tērēts gaļai; mazāk – dārzeņiem

LETA/AFPLETA/AFP

Pagājušajā gadā mājsaimniecības visvairāk tērējušas tādiem uztura produktiem kā gaļa un gaļas izstrādājumi – izdevumi tiem vidēji mēnesī sasniedza 13 latus uz katru mājsaimniecības locekli, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Pienam, piena produktiem un olām pagājušajā gadā tērēti desmit lati, maizei un graudaugu izstrādājumiem – astoņi lati, savukārt dārzeņiem tērēti tikai septiņi lati mēnesī uz vienu ģimenes locekli.

Saskaņā ar apsekojuma rezultātiem 2012.gadā viens iedzīvotājs vidēji patērēja 48 litrus piena, 14 kilogramus siera un biezpiena, 188 olas, kā arī 20 kilogramus svaigas cūkgaļas, 21 kilogramu desu izstrādājumu un kūpinājumu, 12 kilogramus svaigas mājputnu gaļas.

Kartupeļu patēriņš bija 84 kilogrami, svaigu tomātu un gurķu – 21 kilograms gadā, rēķinot uz vienu mājsaimniecības locekli. No augļiem visvairāk tika lietoti āboli – 14 kilogrami, citrusaugļi – deviņi kilogrami un banāni – pieci kilogrami. Savukārt svaigu zivju patēriņš bija septiņi kilogrami gadā.

Kā norāda CSP, kopumā 2012.gadā, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, nav vērojamas būtiskas izmaiņas pārtikas pamatproduktu patēriņā. Nedaudz ir samazinājies cūkgaļas, liellopu gaļas un raudzēto piena produktu patēriņš mājsaimniecībās. Samazinājies arī olu patēriņš, jo to cenas 2012.gadā pieauga par 23,5%. Par sešiem kilogramiem palielinājies kartupeļu patēriņš, kas varētu būt saistāms ar kartupeļu cenu straujo samazinājumu pagājušajā gadā par 30%.

Savukārt 2012.gadā vairāk nekā iepriekšējā gadā mājsaimniecības uzturā ir patērējušas svaigas un kūpinātas zivis, mājputnu gaļu, gatavos gaļas pusfabrikātus, medījumu gaļu, mājas sieru un biezpienu, olīveļļu, kā arī citrusaugļus, kauleņaugļus un zemenes. Siera un jogurta patēriņš pēdējā gada laikā nav sevišķi mainījies.

Daļēji mainoties uztura paradumiem, samazinājies maizes, pilnpiena un cukura patēriņš, norāda CSP.

Kā ziņots, mājsaimniecību patēriņa izdevumi gada laikā auguši par 5,7%, sasniedzot vidēji 198 latus mēnesī vienam ģimenes loceklim. Savukārt mājsaimniecību izdevumi uzturam pagājušajā gadā bijuši 55 lati mēnesī vienam ģimenes loceklim, liecina CSP dati.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+