×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
4. jūlijs, 2012
Drukāt

CSU līderis draud gāzt Merkeles valdību

Foto - AFPFoto - AFP

Kancleres Angelas Merkeles vadīto kristīgo demokrātu (CDU) Bavārijas meitas partija – Kristīgi sociālā savienība (CSU) – brīdinājusi, ka gāzīs viņas valdību, ja arī turpmāk notiks piekāpšanās Eiropas Savienībai, Vācijai uzņemoties jaunas finansiālas saistības.

“Kādā brīdī mēs sasniedzam punktu, kad Bavārijas zemes valdība, kā arī CSU vairs nevar sacīt jā. Arī es personiski to vairs nevaru atbalstīt,” paziņojis Bavārijas federālās zemes premjerministrs Horsts Zēhofers, kurš vienlaikus ir CSU līderis. “Un koalīcijai bez CSU balsīm nav vairākuma,” viņš uzsvēris intervijā žurnālam “Stern”.

Tajā pašā laikā Merkele paziņojusi, ka starp viņu un Zēhoferu neesot domstarpību par pasākumiem eirozonas krīzes pārvarēšanai un ka koalīcija esot vienota. Tikmēr Merkeles aizstāvībā iesaistījušies CDU otri koalīcijas partneri – Brīvo demokrātu partija (FDP). “Jūs neapšaubāt kursu un vadību, kad atrodaties satrakotā jūrā,” norādījis FDP ģenerālsekretārs Patriks Dērings.

Pagājušās nedēļas ES samitā Merkele piekrita īslaicīgas finansiālas palīdzības sniegšanai Spānijai un Itālijai, kā arī samierinājās, ka pastāvīgais Eiropas finanšu stabilitātes fonds (ESM) tiks izmantots tiešai banku rekapitalizācijai. Viņa piekāpās arī jautājumā par grūtībās nonākušo valstu obligāciju tiešu uzpirkšanu tirgū, izmantojot ESM līdzekļus. Šādas iniciatīvas jau tagad novedušas Vāciju “kraujas malā”, norādījis Zēhofers. Viņš brīdinājis, ka Berlīne varētu kļūt par finanšu tirgus spekulantu uzbrukumu mērķi. “Visvairāk bažījos, ka finanšu tirgi varētu vaicāt: “Vai Vācija var visu to izturēt?” Tas ir jautājums, kurš, manuprāt, ir visbīstamākais,” atzinis CSU līderis.

“Stern” norāda, ka eirozonas sabrukuma gadījumā Vācija zaudēs savu AAA kredītreitingu, jo Berlīne garantējusi aizdevumos citām valstīm 310 miljardus eiro. 12 miljardi eiro, kas līdz šim zaudēti, norakstot Grieķijas parādus, šķiet sīkums, atzīst žurnāls. Atsaucoties uz ekspertu vērtējumu, “Stern” piebilst, ka gadījumā, ja Spānija un Itālija netiks izglābtas, Vācija var zaudēt pat triljonu eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+