×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. janvāris, 2013
Drukāt

CVK nereģistrē likumprojektu par referendumu saistībā ar eiro ieviešanu

Foto - LETAFoto - LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien sēdē nolēma nereģistrēt likumprojektu par eiro ieviešanas atlikšanu un eiro ieviešanas jautājuma nodošanu izlemšanai tautas nobalsošanā.

Vislatvijas sociāldemokrātu kustības “Par neatkarīgu Latviju!” (PNL) valdes priekšsēdētājs Juris Žuravļovs (attēlā) CVK bija iesniedzis tikai viņa paša parakstītu likumprojektu par eiro ieviešanu ne ātrāk kā 2021.gadā.

Likumprojekts arī paredzēja noteikt, ka par eiro ieviešanu Latvijā tiek rīkota tautas nobalsošana. Tāpat Žuravļovs vēlējās jaunajā likumā ierakstīt, ka eiro Latvijā ir ieviešams, ja par to nobalsotu vismaz puse no pēdējās Saeimas vēlēšanās piedalījušos vēlētāju skaita un vairākums būtu balsojis par Saeimas ierosināto eiro ieviešanas termiņu.

Kā ziņots, vairākas institūcijas savos CVK iesniegtajos atzinumos norāda, ka iesniegtais likumprojekts par eiro ieviešanas atlikšanu nav atzīstams par pilnībā izstrādātu.

Atzinumus par likumprojektu CVK ir sniedzis Saeimas Juridiskais birojs, Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Tiesībsargs, kā arī Latvijas Universitātes, Rīgas Stradiņa universitātes un Biznesa augstskolas “Turība” tiesībzinātņu eksperti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+