Dabā
Medības

CITES sertifikāts medībām. Kur un kā saņemt?0

Foto – Shutterstock

Žurnāla “Medības” redakcijā ar lūgumu medniekiem skaidrot, kāpēc pēc vilka vai lūša nomedīšanas nepieciešams CITES sertifikāts un kā to saņemt, vērsās mednieks Ģirts Ozoliņš.

Pa tālruni viņš stāstīja, ka mednieki bieži vien neizprot, kas jādara, lai saņemtu šo dokumentu, kas apliecina, ka aizsargājamais dzīvnieks nomedīts likumīgi.

Ozoliņa kungs atklāja, ka mežniecībā tiekot iedots iesniegums, kas jāaizpilda un jāiesniedz Dabas aizsardzības pārvaldē, kura savukārt izsniedz pašu sertifikātu. Ir mednieki, kuri aplami domā, ka iesnieguma forma, ko iespējams saņemt mežniecībā kopā ar vilka vai lūša nomedīšanas atļauju, arī ir CITES sertifikāts.

Skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis:
Nekavējoties pēc vilka vai lūša nomedīšanas jāizpilda akts, kuru var lejupielādēt Valsts meža dienesta interneta vietnē. Nākamajā darba dienā pēc lielā plēsēja nomedīšanas jāpaziņo Valsts meža dienesta virsmežniecībai, kuras uzraudzībā ir konkrētās medību platības, nomedītā dzīvnieka dzimums, vecums un nomedīšanas vietas koordinātas.

Pēc tam mēneša laikā virsmežniecībā pēc vilka vai lūša nomedīšanas akta uzrādīšanas jāizņem medību atļauja un jāiesniedz aizpildīts Medību noteikumu 3. pielikums Informācija par izlietotajām medību atļaujām.

Nākamais solis – VMD mājaslapā atrodams pieteikums Eiropas Kopienas sertifikāta saņemšanai. Tas jāizpilda un kopā ar nomedīšanas atļaujas kopiju jāiesniedz Dabas aizsardzības pārvaldē, kas izsniegs pašu sertifikātu. Par šāda sertifikāta nepieciešamību mednieku noteikti informēs mežniecības darbinieks, kurš izsniegs medību atļauju.

Ja jums nepieciešams, iepriekš minēto pieteikumu mežniecības darbinieks izdrukās. Iesniegumā jānorāda prasītās ziņas par mednieku un medījumu.

Dokumentus uz Dabas aizsardzības pārvaldi var sūtīt pa pastu izdrukātā veidā (Dabas aizsardzības pārvaldes centrālais birojs: Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150) vai pa elektronisko pastu (daba@daba.gov.lv), apstiprinot elektronisko sūtījumu ar e-parakstu.

Dabas aizsardzības pārvalde izvērtē pieteikumu atbilstoši likumam Par 1973. gada Vašingtonas konvenciju par starptautisko tirdzniecību ar apdraudētajām savvaļas dzīvnieku un augu sugām un Eiropas Padomes 1996. gada 9. decembra regulai (EK) 338/97 Par savvaļas dzīvnieku un augu sugu aizsardzību, reglamentējot to tirdzniecību un izsniedz attiecīgo CITES atļauju vai CITES sertifikātu. Medību trofejām par CITES sertifikāta izsniegšanu maksu nepiemēro.

Pēc nomedīšanas pietiekams, ja, pārvadājot medījumu, ir akts par vilka vai lūša nomedīšanu līdz tā glabāšanas vietai. CITES sertifikāts nepieciešams, ja mednieks nomedīto vilku vai lūsi nodod citas personas rīcībā, piemēram, taksidermistam.

Vairāk lasiet žurnāla Medības marta numurā

LA.lv