×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
14. februāris, 2012
Drukāt

Dailes teātrī iestudēs “Vējiem līdzi” un mūziklu “Oņegins”

vitols_andris

Nākamajā sezonā Dailes teātrī plānoti vairāki jauniestudējumi – kā centrālos no tiem var minēt Margaretas Mičelas romāna “Vējiem līdzi” dramatizējumu un mūziklu pēc Aleksandra Puškina poēmas “Oņegins” motīviem, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Dailes teātra direktors Andris Vītols.

Dž.Dž.Džilindžers nākamajā sezonā gatavojas iestudēt muzikālu izrādi “Oņegins” pēc Aleksandra Puškina poēmas motīviem. Iestudējums taps sadarbībā ar komponistu Kārli Lāci, dzejnieku Jāni Elsbergu un Evitu Mamaju, kura būs libreta autore. Šī komanda jau ir sastrādājusies, iestudējot Liepājas teātrī Raiņa “Pūt, vējiņi!”.

Nākamajā sezonā Dailes teātrī atgriezīsies “Amadeja” režisors Jans Villems van den Boss, viņš iestudēs Margaretas Mičelas “Vējiem līdzi”.

Martā pirmizrādes piedzīvos trīs jauniestudējumi – Lielajā zālē lietuviešu režisors Rolands Atkočūns iestudēs Rūdolfa Blaumaņa komēdiju “Trīnes grēki”, kuras darbība pārcelta uz neierastu vidi, Mazajā zālē Regnārs Vaivars veidos Pāvela Sanajeva homērisko komēdiju “Apglabājiet mani zem grīdas”, bet Kamerzālē izrādē “12.diena” režisora Mihaila Gruzdova iestudējumā četri dažāda vecuma dramaturgi – Lauris Gundars, Jānis Balodis, Ansels Kaugers un Ivo Briedis – pētīs četras dažādas paaudzes.

Šīs sezonas noslēgumā, maijā, Gatis Šmits iestudēs Džima Tompsona romāna “Mežonīgā pilsēta” dramatizējumu.

Dailes teātris vēlas piesaistīt režisorus, kas ir pazīstami Eiropā. Paredzēts, ka nākamajā sezonā septembrī pirmo jauniestudējumu veidos Bulgārijas Nacionālā teātra galvenais režisors Aleksandrs Morfovs. Dailes teātrī viņš iestudēs Nikolaja Erdmana “Finita la comedia”.

2011.gadā Dailes teātrī tika nospēlēta 501 izrāde, kuras noskatījās 200 559 skatītāji. Vidējā zāles piepildītība bija 88%, vidējā biļetes cena – 6,04 lati.

Populārākās izrādes pērn Dailes teātrī bija Reja Kūnija un Džona Čepmena komēdija “Ar vīru nav viegli”, kuru noskatījušies 33 429 skatītāji, Kena Ludviga komēdija “Primadonnas”, kuru redzēja 20 891 skatītājs, Pītera Šefera drāmu “Amadejs” noskatījās 13 989 skatītāji. Kopumā pērn Dailes teātrī bija 15 jauniestudējumi – pa vienam ik pēc pusotra mēneša katrā no trim zālēm.

2011.gadā Dailes teātris ir sniedzis 24 viesizrādes – tas nozīmē, ka gandrīz mēnesi teātris ir spēlējis dažādās Latvijas pilsētās.

Dailes teātrī sezonā tiek iestudēta viena komēdija un viena muzikāla izrāde, bet skatītāju lielās intereses dēļ ir radies iespaids, ka Dailes teātrī dominē komēdijas un muzikālās izrādes, jo tās tiek rādītas biežāk. Kad tika iestudēta Fridriha Šillera traģēdija “Marija Stjuarte”, bija šaubas, vai šī klasikas luga saistīs mūsdienu skatītāju interesi, turklāt tajā runa ir par seniem vēsturiskiem notikumiem. Bet izrādes apmeklētība ir liela. Priecē, ka skatītājiem ir nepārejoši liela interese par “Amadeju”.

Pašlaik Latvijas teātrus, arī Dailes teātri, no nodokļu parādiem ar savām komēdijām glābj Rejs Kūnijs, uzskata DT direktors Vītols. Dailes teātra repertuārā ir arī Klūnija komēdija “Ja mana sieva uzzinās”. Vasarā arī Dailes teātrim bija nodokļu aizkavējumi, bet patlaban parādu nav, apgalvoja direktors.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+