×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
8. augusts, 2012
Drukāt

Darbaspēka nodokļu samazināšana līdz 25% vairotu nodokļu ieņēmumus

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā kopējā darbaspēka nodokļu samazināšana līdz 25% vairotu nodokļu ieņēmumus, trešdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes”  teica Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

“Mūsu ticība un primārie parēķini liecina, ja darbaspēka nodokļu kopējā summa gan sociālās apdrošināšanas iemaksas, gan iedzīvotāju ienākuma nodoklis, būtu apmēram 25%, tad tas vairotu ieņēmumus. Tas izklausās pilnīgi traki, zinot, kādas ir esošās nodokļu likmes, bet mūsu pārliecība ir, ka tāds ceļš varētu būt ejams, jo tikai tādā veidā, strauji varam panākt, ka nodokļu ieņēmumu samazinājums kompensētos no ēnu ekonomikas,” stāstīja Endziņš.

Viņš skaidroja, ka līdzīgu pieeju ir realizējusi Gruzija, kurā ēnu ekonomikas apjoms bija milzīgs, taču samazinot nodokļus līdz 25%, Gruzijas budžets nevis samazinājās, bet nodokļu ieņēmumi pat pieauga, jo cilvēki sāka maksāt nodokļus.

LTRK vadītājs piekrita, ka priekšlikums ir visai riskants. “Tas ir līdzīgi kā ar veselību. Ja iesnas ir parādījušās, tad var ārstēties divos variantos. Var dzert lēnām tējiņas un pakāpeniski kļūt vesels. Otrs ceļš ir ieiet pirtī un tad aukstā āliņģī. Mūsu priekšlikums ir lekšana āliņģī pēc pirts – tur ir divi varianti, ja tas izdodas, tad uzreiz ir veselība, bet ja nē, tad ir plaušu karsonis, kas ir bīstami,”  atzina Endziņš.

Viņš uzsvēra, ka ir nepieciešama rūpīga izpēte un aprēķini par šī priekšlikuma izdevīgumu un dzīvotspēju.

LTRK  ir nevalstiska, politiski neitrāla, brīvprātīga visu Latvijas teritoriju aptveroša dažādu jomu Latvijas uzņēmumu apvienība, kura, balstoties uz tirdzniecības un rūpniecības kameru darbības pasaules praksi, veido uzņēmējdarbībai labvēlīgu vidi, apzinot un aizstāvot Latvijas uzņēmumu saimnieciskās intereses un sniedzot uzņēmējdarbību veicinošus pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+