Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Dārza kaitnieku TOP10

Foto - LETAFoto - LETA

Pelēkā puve. Zemeņu un aveņu ogas bojā pelēkā puve. Tik mitrās  vasarās kā šogad tikai ar profilaktiskiem pasākumiem šo slimību efektīvi ierobežot nevar, turklāt šobrīd tas ir novēloti. Ja nākamsezon ziedēšanas laikā ir ilgstoši mitri laika apstākļi, tad jālemj par profilaktisku fungicīda smidzinājumu.

Kartupeļu lapgrauzis (Kolorādo vabole). Lapgrauža kāpuri pamazām šķiļas. Ierobežošana: mehāniski nolasot vaboles un kāpurus, pēc tam tos iznīcinot vai lietojot atbilstošu insekticīdu.

Gliemeži turpina iesāktās aktivitātes dārzeņu un krāšņumaugu dobēs. Jācer, ka solītais saulainais laiks liks tiem uz kādu brīdi paslēpties vismaz dienas svelmē.

Kāpostu cekulkode. Cekulkodes kāpuri joprojām apdraud kāpostus. Kaitēklim parādoties, jālemj par šim nolūkam Latvijā reģistrēta insekticīda smidzinājumu. Ierobežot var, kāpurus salasot un izliekot dzeltenos līmes vairogus stādījumā.

Sīpolu neīstā miltrasa. Parādoties pirmajām pazīmēm, jālemj par fungicīda smidzinājuma nepieciešamību. Citi pasākumi: neinficēts sēklas materiāls, nestādīt vienā vietā atkārtoti, izvairīties no vietām, kur ilgstoši saglabājas mitrums, izvākt inficēto augu daļas.

Burkānu lapu blusiņa. Burkānu lapu blusiņas šobrīd apsēdušas ne tikai burkānus, bet arī dilles un iespējams, ka parādīsies arī ķimenēs. Burkānos un ķimenēs ir iespējama insekticīda lietošana kaitēkļa ierobežošanai.

Kartupeļu lakstu puve. Kaut gan kartupeļu lakstu puve pagaidām konstatēta tikai dažos laukos, regulāri jāapskata savi stādījumi. Smidzinājumus slimības ierobežošanai var uzsākt arī profilaktiski. Lakstu puves attīstībai labvēlīgākā gaisa temperatūra +15oC.

Sīpolu muša. Sīpolu mušas bojājumi biežāk sastopamai mazdārziņos. Pieaugušo mušu izķeršanai pēc sīpolu sadīgšanas ik pēc pāris metriem izliek dzeltenos līmes vairogus.

Plūmju zāģlapsenes. Ja dārzā jau iepriekšējos gados novēroti līdzīgi bojājumi, jālemj par insekticīda smidzinājumu pirms vai pēc plūmju ziedēšanas. Pieaugušo zāģlapseņu izķeršanai plūmju ziedēšanas laikā kokos iekarina traukus ar rūgstošu šķidrumu vai izliek baltos līmes vairogus, bojātās ogas kopā ar kāpuriem iznīcina.

Ķiršu muša. Bojātos augļus kopā ar kāpuriem savāc un iznīcina, ap ķiršu kokiem novelk agrotīklu, regulāri vai vismaz rudenī rušina apdobes.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (1)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+