×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. marts, 2014
Drukāt

“Dauderos” varēs uzzināt, kā ģērbās pirms 150 gadiem

Foto: no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja kolekcijasFoto: no Latvijas Nacionālā vēstures muzeja kolekcijas

Turpinot cikla “Muzejs ģimenei” pasākumus, 8. martā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) nodaļā “Dauderi” notiks izglītojoša un izklaidējoša nodarbība bērniem un viņu vecākiem “Stāsti par modi”, portālu LA.lv informēja LNVM Muzejpedagoģijas un izstāžu departamenta vadītāja Astrīda Burbicka.

Kā gadsimtu laikā mainījās modes tendences un kas no senajiem laikiem ir saglabājies līdz mūsdienām? Kāpēc modes dāmas pirms 150 gadiem arī siltās un saulainās vasaras dienās tinās šallēs un lakatos? Kāpēc to, ka dāma parādīja savas kāju potītes, uzskatīja par nepieklājību? Kāpēc pirms 150 gadiem kungi pastaigās ņēma līdzi spieķi?

Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem sniegs muzejpedagogi, izskaidrojot gan to, ko “modes valodā” nozīmē vārdi “katliņš”, “frēze”, “turnīra” un “pompadūrs”, gan daudzas citas interesantas lietas saistībā ar modi. Nodarbības apmeklētāji varēs aplūkot ne tikai senus attēlus, fotogrāfijas, zīmējumus un gleznas, bet arī unikālus priekšmetus no muzeja krājuma – tai skaitā smalka auduma saulessargu, senus spogulīšus un pūdernīcas, matu loku šķēres un kaklasaišu žāvējamo dēlīti, dāmu un kungu cepures, somiņas un kurpes…

Jauniegūtās zināšanas nodarbības dalībnieki varēs pārbaudīt arī aizpildot uzdevumu lapas.
Vecāki norises laikā aicināti fotografēt un uzņemt video.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+