×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Piektdiena, 17. augusts, 2018
27. jūnijs, 2017
Drukāt

Daudzbērnu ģimenēm būs lētāka braukšana (5)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

No 2017. gada 1. jūlija daudzbērnu ģimenes varēs braukt reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos, saņemot atlaidi 25% apmērā no biļetes cenas, portālu LA.lv informēja
VSIA Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Šodien, 27. jūnijā, valdība apstiprināja jaunus Ministru kabineta noteikumus, iekļaujot daudzbērnu ģimenes locekļus kā jaunu braukšanas maksas atvieglojumu saņēmēju kategoriju. Atlaide tiks piešķirta daudzbērnu ģimenēm, kas ir valsts īstenotās atbalsta programmas Latvijas Goda ģimene dalībnieces un ir saņēmušas 3+ Ģimenes karti.

Iegādājoties biļeti vienam braucienam reģionālo maršrutu autobusā vai vilcienā, daudzbērnu ģimenes locekļiem būs jāuzrāda apliecība 3+ Ģimenes karte un personu apliecinošs dokuments. Saņemt atlaidi 25% apmērā no vienas biļetes cenas varēs jebkurš ģimenes loceklis, kurš ir norādīts 3+ Ģimenes kartē.

Apliecību 3+ Ģimenes karte Sabiedrības integrācijas fondā var saņemt ģimene, kurā persona viena vai kopā ar laulāto aprūpē vismaz trīs bērnus, tostarp arī audžubērnus vai aizbildnībā esošus bērnus. Daudzbērnu ģimenes bērns var būt arī pilngadīga persona, kas nav sasniegusi 24 gadu vecumu, ar nosacījumu, ka šī persona iegūst vispārējo, profesionālo vai augstāko izglītību.

Detalizētāka informācija par iespēju saņemt 3+ Ģimenes karti pieejama interneta vietnē www.godagimene.lv.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Tadai kartei tad bûtu jàbût katram gimenes loceklim, nevis viena uz visiem. Braukšanas laiki un birzieni var atśkirties

  2. LA komentāru redaktoram- dzīvē šī sistēma, kad var dabūt 3+ kartes, lai tās izmantotu atlaižu saņemšanai, nestrādā, jo kartes izsniedz tikai vecākiem. Ar vilcieniem īpaši perīgas rajonā braukā taču arī bērni bez vecākiem. Palūdziet kolēģiem žurnālistiem pavaicāt atbildīgajiem, kāpēc atkal šāds absurds, ka realitātē karti var dabūt tikai vecāki?

  3. Tad jau man vajag katram bērnam atsevišķa karte!uz tehnikumu taču bērnam līdzi nebraukāju.

  4. Goda ģimenes karte ir viena, bet braucēji vismaz pieci. Nebrauc jau vienmēr visi kopā. Kā lai saņem atlaidi divi ģimenes locekļi, kas brauc pretējos virzienos?

  5. Interesanti, vai 10 gadīgam bērnam pērkot vilciena biļeti (braucot uz sporta sekciju) būs jāņem līdzi mammas goda ğimenes karte un sava pase?

Draugiem Facebook Twitter Google+