Kultūra
Māksla

Daugavpilī sāksies tekstilmākslas simpozijs 16

Publicitātes foto

Šogad no 4. līdz 14. oktobrim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā norisinās III Starptautiskais tekstilmākslas simpozijs, LA.lv uzzināja centrā.

Starptautiskais tekstilmākslas simpozijs šogad Daugavpilī pulcē deviņus dalībniekus no septiņām pasaules valstīm, lai smeltos iedvesmu, dalītos pieredzē ar mūsdienu tekstilmākslas variācijām un radītu unikālus darbus tekstilmākslā. Mākslinieki darbus radīs no visdažādākajām tekstila un šķiedras materiāliem, sākot ar tradicionālajiem materiāliem un beidzot ar dažādiem sintētiskajiem un dabas materiāliem.

Starptautiskā simpozija žūrija dalībai simpozijā izvirzīja sekojošus māksliniekus: Džese Herolds (ASV), Greisa Troksela (ASV), Karlos Karvaljo (Brazīlija), Neha Puri Dira (Indija), Pamela Kampanja (Itālija), Digna Gordijenko, Ruta Bogustova (abas Latvija), Samanta Fīldsa (ASV), Sūzena Avišai (Kanāda).

Simpozija laikā, ārpus darba Daugavpils Marka Rotko mākslas centra radošajās studijās ir paredzēti arī publiski pasākumi. Piektdien, 5. oktobrī plkst. 16 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā norisināsies mākslinieku prezentācijas, kurās viņi iepazīstinās ar sevi, savu filosofiju un radošo darbību. Savukārt nākošo piektdien, 14. oktobrī plkst. 16 paredzēta simpozija dalībnieku darbu izstādes atklāšana, kas kalpos par tekstilmākslas simpozija noslēdzošo pasākumu.

LA.lv