×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. augusts, 2012
Drukāt

Dažkārt paaugstināts cukura līmenis asinīs

Foto - LETAFoto - LETA

“Analīzes uzrāda cukura līmeni asinīs uz robežas, kad tas vēl skaitās normāls, un reizēm par dažām desmitdaļām to pārsniedz. Vai tas liecina par diabētu? Vai man ir vērts iegādāties glikometru un sākt sekot līdzi cukura līmenim?”
 M. Kārkliņa

 

Glikozes (cukura) līmenis asinīs vēlams 3,3 – 5,6 mmol/l. Minimālas svārstības ir iespējamas, tādēļ nav jākrīt izmisumā. Ja glikozes augšējā robeža ir pastāvīgi pārsniegta, un to apstiprina atkārtotas pārbaudes pēc vairākām dienām, vēlams konsultēties ar ģimenes ārstu. Jāpievērš uzmanība arī svaram – palielināta ķermeņa masa ir viens no faktoriem, kas veicina cukura diabēta rašanos.

Ir zināms arī tāds jēdziens kā prediabēts, kad glikozes līmenis asinīs ir augstāks par normu, bet vēl ne tik augsts, lai to uzskatītu par diabētu. Prediabēts ir galvenais 2. tipa cukura diabēta attīstības faktors, taču ne katram šādā gadījumā tas veidojas. Prediabēta gadījumā glikozes rādītāju nosaka tukšā dūšā pirms brokastīm, kā arī veicot glikozes tolerances testu – nosakot cukura līmeni asinīs divas stundas pēc glikozes iedzeršanas. Jāņem vērā, ka šos rādītājus visprecīzāk spēj izskaidrot ārsts – nepietiek vienīgi aplūkot ciparus.

Par glikometru gan der padomāt! Ņemot vērā, ka cukura diabētam mūsdienās nav tendences mazināties, katrā ģimenē, kur ir diabēta vai liekā svara problēma, glikometrs ir nepieciešams, un, ja ir nopirkts, tas ir arī jālieto!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+