×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. janvāris, 2012
Drukāt

Dažos Latgales novados iedzīvotāju skaits samazinājies par vairāk nekā 30%

Foto - LETAFoto - LETA

Salīdzinot ar iepriekšējo tautas skaitīšanu 2000.gadā, iedzīvotāju skaits visstraujāk ir samazinājies Latgalē un atsevišķos Latgales novados samazinājums pārsniedz pat 30%, liecina provizoriskie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2011.gada pavasarī veiktās tautas skaitīšanas dati.

Trešdien, 18.janvārī, plkst.10.30 viesnīcā “City Hotel Bruņinieks” Bruņinieku ielā 6 notiks preses konference par 2011.gada tautas skaitīšanas rezultātiem. Preses konferencē piedalīsies Ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts un Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) priekšniece Aija Žīgure.

Preses konferencē tiks prezentēti provizoriskie tautas skaitīšanas rezultāti par iedzīvotāju skaitu un tā izmaiņu ietekmējošies faktoriem gan valsts, gan teritoriālā skatījumā. Tiks analizētas iedzīvotāju vecuma un nacionālā sastāva izmaiņas, kā arī sniegta informācija par iedzīvotāju nodarbinātību un izglītību.

2011.gada tautas skaitīšanu CSP sāka 1.martā, piedāvājot iedzīvotājiem aizpildīt tautas skaitīšanas anketas internetā, 17.martā darbu sāka 1960 tautas skaitītāji, apmeklējot iedzīvotājus viņu dzīvesvietās. No 1.jūnija tautas skaitīšanas iepriekšējos posmos nesastaptie iedzīvotāji varēja izpildīt tautas skaitīšanas anketas internetā.

Lai arī redzamākā tautas skaitīšanas darbu daļa tika pabeigta jau 10.jūnijā, kurā tika iegūti dati par 1,9 miljoniem iedzīvotāju, tautas skaitīšanas process neapstājās. CSP turpināja strādāt, lai iegūtu informāciju par Latvijas patieso iedzīvotāju skaitu, analizējot valsts informācijas sistēmās un administratīvajos reģistros iekļautos datus. Uz šo datu pamata tika izdarīti secinājumi par tautas skaitīšanā nesastaptajiem iedzīvotājiem.

2011.gada 16.decembrī, lai arī datu apstrāde vēl pilnībā nebija pabeigta, CSP paziņoja, ka Latvijas iedzīvotāju skaits pārsniedz divus miljonus, un iedzīvotāju skaits kopš iepriekšējās tautas skaitīšanas ir samazinājies, kas noticis gan iedzīvotāju dabiskā pieauguma (mirušo skaitam pārsniedzot jaundzimušo skaitu), gan starptautiskās migrācijas ietekmē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+