×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. oktobris, 2012
Drukāt

Dažreiz pietiek ar vienu sarunu


Foto - Airida ŽolīteFoto - Airida Žolīte

Ginekoloģe Dace Matule televīzijas pārraidēs ir teikusi, ka aborta aizliegšanas gadījumā palielināsies sieviešu mirstība pēc nelegāli pārtrauktas grūtniecības. Kāpēc viņa neatzīst, ka sievietes mirst arī no legāla aborta? 
Uldis Vidzemē

 

Ginekoloģe Dace Matule, lūgta pamatot savu viedokli ar statistiku, informēja, ka, pēc slimību profilakses un kontroles centra datiem no 2006. līdz 2010. gadam, pēc aborta, ieskaitot arī nelegāli veiktos, ir bijuši trīs sieviešu nāves gadījumi. Tomēr ”nekādā gadījumā nevar teikt, ka sievietes mirst no abortiem”, precizē D. Matule.

”Starptautiskā terminoloģijā eksistē jēdziens ”drošs aborts”, kas tiek veikts atbilstošās medicīniskās iestādēs ar atbilstoši apmācītu personālu. Ikviena medicīniska procedūra, kurā tiek lietota anestēzija, var būt ar sarežģījumiem. Problēmas var būt ne tikai pēc aborta veikšanas, bet arī ceļa, vēdera dobuma vai citām operācijām,” skaidroja D. Matule. Tajā pašā laikā ir jāapzinās, ka gadījumos, kad aborts tiek veikts nelegāli, pastāv lielāks risks, ka sievietei būs kādi sarežģījumi. ”Vēsturiski mēs zinām, kas notiek, ja tiek ierobežota abortu veikšana. Kad sāku mācīties medicīnu, kā arī pirms tam, Rīgas pilsētas pirmajā slimnīcā bija pat nodaļa, kas uzņēma sievietes ar dažādiem sarežģījumiem pēc nelegālu abortu veikšanas,” atminas D. Matule.

Kas attiecas uz viņas personīgo viedokli par abortiem, D. Matule atzina: ”Domāju, ka neviens ginekologs neteiks, ka aborts – tas ir labi. Ārsts var atteikties izdarīt grūtniecības pārtraukšanu, ja tam nav medicīnisku iemeslu. Dažreiz pietiek ar vienu sarunu, lai sieviete saprastu, ka dzīve neapstājas, piedzimstot bērnam. Taču ir situācijas, kad sievietei ir divi un vairāk bērni, problēmas ar uzturlīdzekļiem, nav bērna tēva. Vai arī šis partneris nav tas, ar ko vēlētos veidot ģimeni. Iemesli ir katram savi. Aborti ir bijuši un būs, protams, cerot, ka to skaits samazināsies. Ārsti ir ļoti toleranti un saprotoši. Tā nav situācija, kad nosodīt.”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+