Kultūra
Teātris un kino

DDT jaunās telpas atklās ar izrādi par seksu0

Publicitātes foto

18. maijā plkst. 19 “Dirty Deal teātris” atklās jauno spēles vietu Āgenskalnā, Talsu ielā 1, LA.lv uzzināja teātrī. Te pirmizrādi piedzīvos režisora Mārča Lāča jaunākais iestudējums “Dzimumzīme” – izrāde-lekcija par dzimumdzīvi ar paraugdemonstrējumiem leļļu teātra estētikā, kas tapusi sadarbībā ar “Solona kluba” ekspertiem.

“Ja līdz šim esat maldījušies dažādos priekšstatos par seksu un mīlestību, akli jaucot abus kopā, šī izrāde-lekcija, kas balstīta sociāli antropoloģiskos pētījumos, palīdzēs atvērt prātu un sniegs derīgas vadlīnijas kuģojumiem cilvēcisko kaislību okeānos,” sola izrādes veidotāji.

Izrāde rosinās domāt par to, vai mīlestība un dzimumdzīve ir neatraujami saistītas jeb tomēr nošķiramas, savstarpēji neatkarīgas cilvēku savstarpējo attiecību un kaislību izpausmes? Un kas raksturo cilvēka seksualitāti – kas būtu uzskatāms par dabisku un kas par kulturāli vai individuāli konstruētu vai pat deviantu? Vēsture apliecina, ka dažādi laiki, dažādas kultūras un visbeidzot dažādi indivīdi manifestē visdažādākās izpratnes un prakses, ne tikai attiecībā uz seksualitāti, dažādām mīlestības formām, bet cilvēciskām attiecībām vispār.

Par šiem jautājumiem aizdomājies savureiz būs katrs, taču atklāti par tiem runājam reti.

Izrādi veido režisors, mākslinieks Mārcis Lācis, horeogrāfe Katrīna Albuže, gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko, skaņu režisors Māris Butlers, kostīmu māksliniece Elīna Pērkone.
Spēlē Ivars Krasts un Armands Berģis.

Nākamās izrādes 20. un 21. maijā, 13. un 17. jūnijā.

LA.lv