×
Mobilā versija
+7.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
20. decembris, 2013
Drukāt

Decembrī samazinājies SC reitings; pieaugusi “Vienotības” un VL-TB/LNNK popularitāte (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Apvienības "Vienotība" priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un apvienības "Saskaņas centrs" premjera amata kandidāts, Rīgas mērs Nils Ušakovs pēc partiju pārstāvju sarunām par koalīcijas veidošanu atbild uz žurnālistu jautājumiem.

Politiskā apvienība “Saskaņas centrs” (SC) joprojām ir populārākais politiskais spēks Latvijā, tomēr tās reitings decembrī samazinājās par 3,2 procentpunktiem, liecina “Latvijas Faktu” aptaujas rezultāti.

SC decembrī bija gatavi atbalstīt 17,8% pilsoņu.

Otrais populārākais politiskais spēks ir “Vienotība”, un par to decembrī bija gatavi balsot 13,6% respondentu, kas ir par 2,2 procentpunktiem vairāk nekā novembrī. Savukārt Zaļo un zemnieku savienību būtu gatavi atbalstīt 10,5% pilsoņu, un šī politiskā spēka reitings salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mainījies nebūtiski – par 0,2 procentpunktiem.

Decembrī no 5,2% līdz 6,8% pieauga arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) popularitāte.

Saeimas vēlēšanās noteikto 5% barjeru varētu pārvarēt arī Ingunas Sudrabas veidots politiskais spēks – to vēlēšanās būtu gatavi atbalstīt 5% respondentu. Tomēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi atbalsts iespējamam Sudrabas politiskajam spēkam samazinājās par 1,3 procentpunktiem. Novembra beigās Sudraba paziņoja, ka viņa ir gatava uzņemties tautas kustības vadīšanu, lai vienotu cilvēkus “ceļā uz laimīgu Latviju”.

Bijušā premjera Einara Repšes partiju “Latvijas attīstībai” savukārt atbalstītu 1,7% aptaujāto, kas ir par 0,7 procentpunktiem vairāk nekā novembrī.

Vēl viens koalīcijas politiskais spēks – Reformu partija – varētu rēķināties vien ar 0,7% vēlētāju atbalstu, kas ir par 0,1% mazāk nekā novembrī.

Pārējās partijas nesasniedz 5% vēlētāju atbalstu, kas nepieciešams iekļūšanai Saeimā. Partijai “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” atbalstu pauduši 0,9% vēlētāju, Vladimira Lindermana dibinātajai partijai “Par dzimto valodu” – 0,6% iedzīvotāju, Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju – 1% aptaujāto.

Kopumā 28,8% vēlētāju nezināja, kuru partiju atbalstītu Saeimas vēlēšanās, bet vēl 12,6% aptaujāto norādīja, ka vēlēšanās nepiedalītos.

“Latvijas Faktu” aptauja veikta no 6.decembra līdz 16.decembrim, un tajā piedalījās 1005 Latvijas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Vientība + RP = Zaglerība Atbildēt

  Vienotība! Zaķa nodokļu apiešanas shēmas. Pabrika vīzdegunīgais izteikums par muļķiem, kuri strādā par simts latiem. Viņķeles čuriki un melošana, pensionāru darba nonicināšana. Kampara mahinācijas un tumbočka. Pulka un Škapara siltās vietiņas. Āboltiņas varaskāre, cinisms, iedomība un liekulīgā daba, kas īpaši spilgti izpaudās mītiņa pret Latvenergo tarifiem laikā. Āboltiņas neremdināmā tieksme būt uzmanības centrā, kas it īpaši izpaudās pēc hokeja spēles, kad viņai par visām varītēm bija jāsaka runa, kas gala rezultātā, līdzjutēju svilpienu iespaidā, izvērtās par totālu Ābotiņas krahu (Dinamo! Dinamo! Dinamo!). L.Mūrnieces personīgās ballītes laikā izmantotais dienesta auto. Čigānes kontrabandas preces. Kariņa nekompetence izdodot rīkojumu, par kura sekām samaksāja nodokļu maksātāji. Buiķa dēlam dzejniekam speciāli izveidotais amats SM. Viņķeles vīram Viņķelim sarūpētā lielā pensija. Čaklā rebes ar sievas firmu un nodokļiem. Āboltiņas vīra atrašanās pie politiskās barotavas. Circenes nežēlīgie eksperimenti ar medicīnas sfēru. Ēlertes, neskatoties uz daudzo mīnusu skaitu, raušanās pie varas, kā arī Ēlertes ārštata padomnieces labi apmaksātais amats, kurš tradicionāli tiek pildīts bez samaksas. Vilka necieņa pret aizbraucējiem, augstprātīgi pasakot, lai taču viņi brauc. Vilka nespēja izsekot notiekošajam Liepājas metalurgā, kaut Lipmans viņu vēstulē jau laicīgi brīdināja, par tur notiekošajām nelikumībām. Dombrovska līdzdalība Valsts autoceļu fonda iznīcināšanā un Latvijas autoceļu sagraušanā. Dombrovska meli pirms pašvaldību vēlēšanām par pensiju nesamazināšanu. Dombrovska ģimenes kredīta īpaši labvēlīgie noteikumi, un latviskās versijas grāmatas izdošana un tulkošana, par Kuveitas naftas kompānijas naudu. Lata likvidācija un valsts fiskālās un monetārās neatkarības zaudēšana. Pārmērīgā konsolidācija, iedzenot tautu nabadzībā un izmisumā, neprasme attīstīt valsti, radot ilgtermiņa attīstības vīziju un plānu, kas būtu saistīta valsts konkurētspējas būtisku palielināšanu, kās arī ievērojamu nabadzības samazināšanu, absolūta neatbilstība tiesiskuma un godīgas valsts pārvaldes principiem. Vienotība!

 2. jādomā, ka, tuvojoties Saeimas vēlēšanām, mēs ne tādu vien dezinformāciju saņemsim…
  Bildē redzams, ka Maskavas pacietība sāk zust; viņas rezidenti tiek sapurināti, bet mūsu kangariņi – norāti par neizlēmību…he he! Bet mums jāturās; nedrīkstam izšķīst šajā “daudzpartiju demokrātijā”!

 3. tauta beidzot sāk mācīties no kļūdām

 4. “Latvijas Fakti” atkal maldina sabiedrību! Ja saskaita kopā visas rakstā minētās partijas, iznāk 56,1% +
  pārējās zem 5% barjeras 2,5%, tātad pavisam 58,6 % aptaujāto. Kur paliek 41.4% aptaujāto balsis,ja
  saka, ka aptaujā piedalījās 1005 balsotāji? Un cik latviešu un cik krievvalodīgo balsoja par katru partiju?

 5. Šlesers ir nulle, tāpat kā Repše un Sudraba. Vēlētāji nav vairs ar pliku roku (tukšiem solījumiem) ņemami.

 6. A kur Šlesera jaunā partija? Nopietni – kāds ir reitings “Vienoti Latvijai”?

Draugiem Facebook Twitter Google+