Latvijā
Politika

Deputāts Kļaviņš nolēmis nolikt Saeimas deputāta mandātu8


Askolds Kļaviņš (foto – no kreisās) un Augusts Brigmanis.
Askolds Kļaviņš (foto – no kreisās) un Augusts Brigmanis.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Papildināta visa ziņa p.18:19

Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) nolēmis nolikt parlamenta deputāta mandātu.

Vaicāts, vai ir uzrakstījis iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu, Kļaviņš šodien žurnālistiem atbildēja apstiprinoši.

Kļaviņš plaši nekomentēja šo jautājumu, norādot, ka “katrs vārds, ko es pateikšu, tiks pavērsts pret mani”.

Taujāts, kāpēc ir uzrakstījis iesniegumu par deputāta mandāta nolikšanu, parlamentārietis pauda pārliecību, ka vaicātājs pats ir pietiekoši attapīgs, lai saprastu situāciju.

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Augusta Brigmaņa vērtējumā, Kļaviņš veicis “zināma mērā loģisku izvēli”, jo ar tiesībsargājošajām institūcijām saistītie jautājumi, ar ko viņam jātiek galā, aizņem laiku.

Brigmanis norādīja, ka pagaidām atturētos prognozēt, kurš nāks strādāt deputāta Kļaviņa vietā, jo nav līdz galam informēts par to, kāda ir situācija. Politiķis pieļāva, ka viens no variantiem varētu būt Arvīds Ulme (ZZS), kurš seko kā nākamais pēc punktu skaita, kam pienākas attiecīgais mandāts. ZZS frakcijas vadītājs neizslēdza iespēju, ka tur varētu būt strīdīga situācija, ņemot vērā mazo punktu atšķirību ar nākamo kandidātu, kurš seko pēc Ulmes.

Ar Ulmi aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies sazināties.

Saistītie raksti

LETA jau ziņoja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ir sācis kriminālprocesu pret Kļaviņu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā. Parlamentārietis pēc kļūšanas par liepājnieku bija sācis saņemt piecreiz lielāku transporta kompensāciju.

Savukārt LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēstīja, ka Kļaviņam piederošajā veikalā “Gandrs” potenciālajam darbiniekam ne tikai tiek piedāvāta dubultā samaksas sistēma, kas rada aizdomas par aplokšņu algu esamību, bet arī tiek piedāvāts veids, kā iegādāties sev interesējošās preces, apejot pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksu.

Sarunā ar raidījumu deputāts apgalvojis, ka par šādu kārtību uzņēmumā viņš neko nezina.

Kļaviņš nākamajās Saeimas vēlēšanās nekandidēs.

LA.lv