Latvijā
Politika

Deputātu kvotas: “Līviem” tomēr naudu nedos1


Foto – LETA
Foto – LETA
Grupas “Līvi” ģitārists Ainars Virga (no labās) un Buks uzstājas balvas “Zelta mikrofons 2015” pasniegšanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā operā un baletā.

Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija šodien turpināja vērtēt priekšlikumus nākamā gada budžetā, atbalstot priekšlikumus par vēl vairākiem papildu miljoniem eiro.

Nākamā gada valsts budžeta projektā tomēr vairs netiek plānots piešķirt līdzekļus grupas “Līvi” albumam un pasākumam “Bildes”. Kā ziņots, turpinot vērtēt priekšlikumus nākamā gada valsts budžetam, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija vakar vienojās atbalstīt līdzekļu piešķiršanu vairākiem kultūras un izklaides pasākumiem. Cita starpā komisija atbalstīja 30 000 eiro piešķiršanu kā līdzfinansējumu grupas “Līvi” jubilejas albuma sagatavošanai un izdošanai, 20 000 eiro piešķiršanu pasākumam “Bildes” un 42 000 eiro piešķiršanu grupas “Iļģi” 35 gadu jubilejas pasākumam pavasarī “Arēnā Rīga”.

“Iļģu” 35 gadu jubilejas pasākumam naudu tiek plānots piešķirt arī pēc valsts budžeta projekta precizējumiem. Savukārt nacionālās apvienības priekšlikums par valsts naudu atbalstīt grupas “Līvi” albuma izdošanu vakar raisīja lielu sabiedrības uzmanību, īpaši tāpēc, ka pati grupa nezināja par šādu ieceri. Vēlāk izrādījās, ka plānots izdot nevis “Līvu” mūzikas, bet bilžu albumu, kuram varētu būt pievienots arī CD ar “Līvu” dziesmām.

Saeimas ārkārtas sēde, kurā lems par 2017.gada valsts budžetu, ir sasaukta trešdien.

Komisija šodien atbalstīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ierosinājumu paredzēt 897 000 eiro Jūrmalas pilsētas domei, kas esot nepieciešami ēkas atjaunošanai piekrastes dabas vērtību un kultūrvides centra izveidošanai.

Deputāti arī atbalstīja “Vienotības” ierosinājumu par 150 000 eiro Alūksnes ezera pilssalas infrastruktūras pēdējai kārtai, ZZS ieceri par 100 000 eiro Drabešu pagasta Ieriķos Cecīļu ielas rekonstrukcijai un ZZS priekšlikumu par 100 000 eiro Balvu pilsētas stadiona rekonstrukcijai.

Atbalstu guva arī koalīcijas deputātu priekšlikums piešķirt 700 000 eiro dotāciju Rīgas Sv.Jēkaba Romas katoļu baznīcas katedrāles ēkas restaurācijai, 350 000 eiro dotāciju Rīgas Doma baznīcas ērģeļu prospekta un instrumenta restaurācijai, kā arī 400 000 eiro projekta realizācijai Rīgas Zooloģiskajā dārzā.

Komisija atbalstīja arī “Vienotības” priekšlikumu piešķirt 400 000 eiro Cēsu pilsētas stadiona rekonstrukcijai, kā arī ZZS ieceri par 200 000 eiro novirzīšanu Dobeles olimpisko sporta veidu centra stadiona tehniskā projekta izstrādei.

Komisija arī atbalstīja koalīcijas ierosinājumu piešķirt 520 000 eiro nodibinājumam “Kokneses fonds” Likteņdārza sabiedriskās ēkas projekta īstenošanai, ZZS ieceri atvēlēt 20 000 eiro caurtekas un ceļa sakārtošanai posmā pie Likteņdārza. Deputāti arī piekrita piedāvājumam piešķirt 200 000 eiro daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkas izbūvei Smiltenē, Daugavas ielā 7A, jauno ģimeņu atbalstam.

Tāpat atbalstu guva ZZS piedāvājums atvēlēt 110 000 eiro Līvāniem katlumājas rekonstrukcijai un 200 000 eiro uzņēmējdarbības un sociālās uzņēmējdarbības atbalsta centra izveidei Limbažu novadā. Atbalstīta arī “Vienotības” iecere piešķirt 115 000 eiro Preiļu parka saliņas un trīs tiltu pārbūvei, 100 000 eiro ģimenes parka “Piepogā sevi Ludzai” izveidei, 500 000 eiro sporta halle būvniecībai pie Tukuma 3.pamatskolas, kā arī nacionālās apvienības iecere par 100 000 eiro novirzīšanu Ogres novada Kultūras centra ēkas ieejas kāpņu pārbūvei un 170 000 eiro Ogres novada pašvaldībai Brīvības ielas skvēra pārbūvei.

Komisijas atbalstu guva arī VL-TB/LNNK ierosinājums piešķirt 42 000 eiro grupas “Iļģi” 35 gadu jubilejas pasākumam pavasarī “Arēnā Rīga”. Vēl 20 000 eiro paredzēti pasākumam “Bildes”.

Šodien komisija atbalstīja arī 19 600 eiro piešķiršanu, lai nodrošinātu interaktīvo lapu “dveseluputenis.lv” ar svarīgāko 1915.-1919.gada Latvijas vēstures notikumu atspoguļojumu. Savukārt 50 000 eiro paredzēti vietnes “Radu raksti” atjaunošanai dzimtu vēstures pētīšanai.

Deputāti piekrita arī piešķirt 200 000 eiro reģionālo telekanālu – “Re:TV” un “TV24” – darbības nodrošināšanai, kā arī 50 000 eiro – Latvijas Radio bilingvālā korespondenta darbības nodrošināšanai Briselē.

Arī pagājušajā nedēļā komisijas deputāti atbalstīja vairākus miljonus eiro vērtus priekšlikumus nākamā gada budžetam. Atbalstīts tika koalīcijas priekšlikums piešķirt 500 000 eiro Aglonas Dievmātes starptautiskā sanktuārija laukuma renovācijai, “Vienotības” ierosinājums paredzēt 7500 eiro teritorijas labiekārtošanai pie Moskvinas vecticībnieku baznīcas, kā arī “Saskaņas” piedāvājumi par 9913 eiro Foļvarkas lūgšanas nama un zvanu torņa jumta renovācijai, bet vēl 9881 eiro – Jēkabpils Vecticībnieku draudzes Kristīšanas ēkas celtniecības pabeigšanai.

Komisijā nolēma atbalstīt Imanta Parādnieka (VL-TB/LNNK) un Augusta Brigmaņa (ZZS) piedāvājumu piešķirt nākamgad 1,55 miljonus eiro Ventspils Mūzikas vidusskolas infrastruktūras attīstības nodrošināšanai, tāpat atbalstīts ierosinājums paredzēt 800 000 eiro Rēzeknes Olimpiskā centra būvniecības turpināšanai.

Deputāti neiebilda arī pret koalīcijas priekšlikumu par 300 000 eiro dotāciju kinofilmas “Nameja gredzens” uzņemšanai. Komisijā atbalstu guva Brigmaņa un Jāņa Upenieka (“Vienotība”) ierosinājums piešķirt 980 000 eiro nākamgad Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra attīstības projektam “Jaunās paaudzes sensoru programmējamo antenu lauka radioteleskopa stacijas LOFAR izveide”, kā arī Armanda Krauzes (ZZS) un Upenieka priekšlikums nākamgad piešķirt teju 900 000 eiro Vides izglītības centra izveidei.

Vēl atbalstu guva vairāki Parādnieka, Krauzes un Edvarda Smiltēna (“Vienotība”) priekšlikumi par lielajiem sporta infrastruktūras objektiem. Saeimas komisija atbalstīja ieceri piešķirt 1,55 miljonus eiro olimpiskā centra “Ventspils” sporta infrastruktūras attīstības projekta īstenošanai, 1,55 miljonus eiro – Liepājai slēgto tenisa kortu celtniecībai, 1,1 miljonu eiro – Valmierai J.Daliņa stadiona rekonstrukcijai un vieglatlētikas manēžas celtniecībai, 600 000 eiro – Jēkabpils multifunkcionālās sporta halles būvniecībai, 600 000 eiro – Madonas biatlona un slēpošanas sporta bāzes “Smeceres sils” attīstīšanai, kā arī 300 000 eiro – Bauskas peldbaseina būvniecībai. Daudziem no šiem priekšlikumiem ir ietekme arī uz nākamo gadu budžetiem.

Šī ir daļa no deputātu atbalstītajiem ierosinājumiem, politiķi nav iebilduši arī pret daudzām citām iecerēm.

Deputāti šodien vēl vērtēs priekšlikumus nākamā gada budžeta projektam, bet galīgajā lasījumā Saeima par tiem lems trešdien.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Darbam Ventspils brīvostas pārvaldes valdē ārkārtas sēdē nolemj iecelt Boltmani
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aizkavējas darba līguma noslēgšana ar jauno SIF vadītāju Zaigu Pūci
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta pašvaldību deputātu skaita samazināšanu līdz ar novadu reformu
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Vienmēr esmu bijusi politiska”. Saruna ar Alīdi Ausmu Forstmani no Kanādas
Intervija 7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns noliedz savu ietekmi uz ASV lēmumu vērst sankcijas pret Lembergu 1
5 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Latvijas florbolistes kapitulē titulētajai Zviedrijai, bet iemet goda vārtus
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Berlīne izsludina “klimata ārkārtas stāvokli”
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Burovs: Plāns pārņemt Rīgas ostu valsts pārziņā ir “tālu no saprāta robežām” 1
6 stundas