×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Diena bez autobusa aizvien iespējama


salkazanovs_db_6

“Latvijas Avīzē” esam stāstījuši, ka degvielas cenas kāpums, nenorēķināšanās par agrāk sniegtajiem pakalpojumiem 2011. gadā un vairāki ar likumiem saistīti samezglojumi lika Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijai vērsties pie valdības ar brīdinājumu prasību neizpildes gadījumā rīkot protesta akciju.

 

Valdība 29. maijā daļu no prasītās naudas piešķīra un lēma nozares izvērtējumu turpināt 12. jūnijā.

“Ceru, ka līdz rītdienai saņemsim Ministru prezidenta atbildi mūsu iesniegtajai vēstulei, ko valdība vērtēja 29. maijā. Atbildi noteikti vērtēsim,” vakar teica asociācijas prezidents Pēteris Salkazanovs.

Viņš teic, ka autobusu pasažieru pārvadātāji vēstulē valdībai pamatojuši nepieciešamību piešķirt pasažieru pārvadātājiem Ls 8 milj., tomēr valdība piešķīra Ls 1,17 milj. Šī nauda paredzēta parādu kompensēšanai reģionālo starppilsētu pasažieru pārvadātajiem par aizvadīto gadu. Savukārt Ls 700 000 lielo parādu vietējiem pasažieru pārvadātājiem esot jāmeklē vietējās pašvaldībās, kas neesot loģiski tāpēc, ka pasažieru pārvadātāji līgumus slēguši ar plānošanas reģioniem.

 

P. Salkazanovs uzsver – aizvien nav atrisināts jautājums par nepietiekamo Ls 3,5 milj. piešķiršanu pārvadātājiem šajā gadā. No viņa teiktā izriet, ka papildu naudu pārvadātāji varētu saņemt vien oktobrī vai novembrī.

 

Viņš gan arī atzīst, ka ir arī laba ziņa – valdības sēdē nolemts par maiju un jūniju pārvadātājiem piešķirt lielākus avansa maksājumus, pavisam Ls 1,8 milj. “Pirmie maksājumi būs jau šodien vai rīt. Šī nauda palīdzēs atgūties,” piebilst P. Salkazanovs.

Pasažieru pārvadātāju asociācijā teic, ka uzņēmēji no protesta akcijām jūnijā aizvien neesot atteikušies. Par tām lems rītdien.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+