×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
11. jūlijs, 2018
Drukāt

Tiesā par neslavas celšanu: Kāda zēna māte internetā ķengā Skolu atbalsta centra vadītāju (20)

EkrānuzņēmumsEkrānuzņēmums

Kā “Latvijas Avīzes” žurnālists regulāri apmeklēju tiesas sēdes, un pēc tajās redzētā un dzirdētā mani pārsteigt var reti. Šis gadījums bija viena no tādām reizēm. Aprīlī devos uz tiesas sēdi, kur par neslavas celšanu tika uzsākta tiesvedība pret Evitu. Kad ierados, paziņojumā pie tiesas zāles durvīm ailītē par apsūdzēto šis vārds un uzvārds bija nosvītrots un vietā uzrakstīts cits: Žozefīna (uzvārdi paziņojumā pie tiesas zāles durvīm un publiski pieejamajā tiesu kalendārā tika minēti, bet šajā rakstā tos neminam). Iedomājos, ka kāds ir pajokojies. Kā vēlāk izrādījās, apsūdzētā persona bija paspējusi līdz tiesai oficiāli nomainīt vārdu un uzvārdu. Lietā iesaistīta bērna un žurnālista klātbūtnes dēļ iztiesāšana tika pasludināta par slēgtu. Taču tikos ar iesaistītajām personām un izlasīju lērumu internetā pieejamu tekstu, kas attiecas uz iztiesājamo lietu, lai man būtu priekšstats par to, kas noticis un turpina notikt. Pēc cietušās lūguma neminu pilsētu, kur risinājušies notikumi.

 

Viss sākās ar pārrunām

Skolu atbalsta centra vadītāju 2016. gada aprīlī skolas vadība pieaicināja palīdzēt atrisināt radušos konfliktsituāciju ar māti un viņas bērnu, kurš slikti mācījās un bieži nenāca uz stundām. Māte uzskatīja, ka ir slikti skolotāji un ka nav jāpilda mājas darbi.

“Tā bija četras stundas gara saruna ar skolotājiem un māti. Diemžēl mātes attieksme nebija konstruktīva un pozitīva – viņa uzvedās bērnišķīgi un jocīgi, nepiekrita risinājumiem, ka bērnam jāiet uz konsultācijām, nepieciešamas papildu apmācības, viņam jāpalīdz un viņš jāatbalsta. Mātes nostāja – mājasdarbi nav veicinoši, skolotāji liek pārāk zemas atzīmes. Turklāt māte visu laiku izvirzīja dažādas prasības. Stāstīja, ka pati esot liela speciāliste, strādājusi skolā, zinot piecas valodas, aktrise un fitnesa trenere,” atceras centra vadītāja. Viņa sarunu jau bija aizmirsusi, konfliktsituācija pēc būtības bijusi izsmelta, taču pēc divām dienām pār sievieti sākuši gāzties tekstu plūdi – gan saucot vārdā, gan anonīmi. Teksti parādījās vietējā laikraksta foruma sadaļā, portālā “sudzibas.lv” un pašas bērna mātes veidotajās mājaslapās internetā, sociālajos tīklos.

“Esmu izmācījusies par psiholoģi, psihoterapeiti un tāpēc diezgan trenēts cilvēks uz negācijām, varu ilgi pieciest negatīvas lietas, ķengas un nepatiesības par sevi, bet visam ir savas robežas. Izturēju trīs mēnešus. Visvairāk tracināja iejaukšanās manā privātajā dzīvē. Es nevaru pierādīt, bet dīvaina sakritība: pēkšņi man nakts laikā sāka zvanīt nepazīstami vīrieši un piedāvāt seksu. Vīrieši nelika mani mierā ne nakti, ne dienu. Izrādās, mans telefons līdz ar piedāvājumu bija nokļuvis kādā interneta seksa piedāvājuma mājaslapā vai pat vairākās. Tas jau bija par traku! Mana vienīgā kontaktēšanās ar māti bija tikai šīs četras sarunas stundas skolā, turklāt ne kā psiholoģei, sarunas laikā viņu neprovocēju, uz ķengām internetā neatbildēju un par māti neko nerakstīju, viņas dēlu vispār nebiju redzējusi,” saka sieviete.

Pēc trijiem mēnešiem centra vadītāja vērsās policijā, kas uzsāka kriminālprocesu. Vērsās arī pie advokāta, kurš ieteica vienoties: lai māte atvainojas par neslavas celšanu savos tekstos un salīgst mieru. Māte neesot piekritusi, kaut arī nav noliegusi, ka viņa par sievieti ir rakstījusi. Starp citu, to viņa turpina ar pārtraukumiem darīt joprojām, centra vadītāju īstajā vārdā gan nesaucot. Sievietei joprojām atskan arī pa zvanam no svešiem vīriešiem: nesen kāds zvanījis un stāstījis, ka tieši tobrīd viņa meita mīlējoties ar suni, bet viņš pats onanējot… Centra vadītāja vairs nelasot par sevi un cenšoties neklausīties detaļās, kas izskan tiesā, piemēram, ka nupat viņa esot atvīlusi apsūdzētajai viņas vīru…

 

Sauc par slepkavu

Lai lasītu, ko divos gados interneta vidē sarakstījusi apsūdzētā, vajag stiprus nervus. Centra vadītājai tiek pārmests, ka bērns novests līdz pašnāvības mēģinājumam. Piemēram, portālā “sudzibas.lv” 2016. gada jūnijā raksta, ka speciāliste ir “garīgi nestabila, degradējoša, nekompetenta, neizglītota. Šai personai ir nepanesami, kad tiek sarunas ierakstītas. Viņa sāk histēriski kliegt, piesaucot neeksistējošus likumus. Sarunas laikā ir agresīva, rupja, nekompetenta, ņirgājoša un degradējoša, izsaka zemiskas replikas. Savu psihiski nestabilo uzvedību cenšas slēpt, vainojot klientu. Skolas labprāt izmanto viņas pakalpojumus, ja vajag vecākus un bērnu “noslepkavot”. Mūsdienās, lai slepkavotu, nevajag ieroci, bet degradējošus vārdus. Šī “psiholoģe” labprāt tādus izmanto, strādājot gan ar bērniem, gan ar vecākiem. (..) Ar lielu prieku izmanto degradējošas, uzbrūkošas metodes, kas izpaužas kā ironija, sarkasms, varbūtējas rūpes par tavu veselību, personību, kas tūlīt pavēršas pret tevi pašu kā iznīcinošs ierocis, noniecinot tevi, tavu pašcieņu, pašvērtību. Tā ir emocionālā vardarbība jeb, kā es saku, slepkavošana ar vārdiem.”

Līdzīgi teksti lasāmi novada laikraksta portāla foruma sadaļā.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. kriminālnoziedzniece Atbildēt

  “Mani ļoti pārsteidza psiholoģes un viņas aizstāvja pazemojošais un ņirgājošais vienošanās piedāvājums:

  1. Lai atsaucu sūdzību policijā, – esmu iesniegusi policijā sūdzību pret psiholoģi, jo joprojām paralēli sūdzot mani apmelojoši tiesā turpina ņirgāties, pazemot, biedēt, draudēt vēl joprojām zz.lv, tātad pārāk daudz atļaujas, savas patmīlības, augstprātības un varenības dēļ;

  2. Lai es izņemu par viņu publisko sūdzību, – redz, tas viņai liedzot iegūt jaunus klientus, kurus apgānīt;

  3. Lai samaksāju kompensāciju par to, ka viņa mani un manu ģimeni provocē, apmelo, ņirgājas, noniecina, pazemo, biedē un draud, jo redz tās esot viņas privilēģijas kā psiholoģei.”

 2. Ja jau skolu vadītāja ir tik ļoti cietusi, tad kāpēc nav norādīts viņas vārds un uzvārds, kā arī pilsēta? Kāpēc slēpjas interneta aizsegā?

 3. ” Taču jo­projām vairākos portālos ir pieejami komentāri, kuros iepriekšminētā skolas centra vadītāja tiek saukta vārdā, lamāta un izņirgta. Par to arī Žozefīna tiek tiesāta.” – kur ir izņirgta tā centra vadītāja? Žozefīna gan ir apsmieta gan zz.lv, gan šeit komentāros.
  ”Bet te pēkšņi Joles (Žozefīnas izdomāts apzīmējums psiholoģei. – A. D.) ” – A.D. apzīmējums nevis Žozefīnas!!! Žozefīna nekur to neapstiprina!
  Tātad la.lv pārkāpj krimināllikuma pantus ceļot neslavu Žozefīnai un citējot citātus bez autora atļaujas, pat nenorādot avotu, un dodot iespēju skolu atbalsta centra vadītājai jau plašāk publiski pazemot Žozefīnu, ko viņa šeit komentāros ar lielu prieku dara!

 4. Trešais no labās Atbildēt

  Ak, Žozefīn, ak Žozefīn, tu manīm patikt vari! Uz galvas tev ir parūka un otra tāda- apakšā, un tavi teksti- pekstiņi, un un tavi joki- lietoti, un pati tu nocenota un lē-ēta!

  • Tu redzēji to apakšu?
   Un kādi teksti peksti lietoti?
   Pat cilvēkam cenu uzliek? Tad cil nocenots un lēts, pats zemisks esi pats jeb pati? 😀
   Ak dies’, nav cilvēkam prāta! NAV!
   Bet tas nekas – medūzas bez prāta dzīvo 600 gadu, cilvēks vidēji nieka 50…

 5. Sāksim ar pašu raksta autoru A.Drēziņu, kurš nespēj neko prātīgu salikt kopā.
  1. Intervija ar psiholoģi ir, bet nez kāpēc psiholoģes vārds nav minēts! Kāpēc?
  2. Apšaubāmi, ka bijusi intervija ar Žozefīnu, toties viņas vārds ir ļoti plaši minēts. Stipri apšaubu, ka viņa vispār kādam ir ko teikusi!
  3. Kur ir pierādīts, ka lapas autore ir Žozefīna, kā arī no konteksta izrautie citāti?
  4. Norādītā lapā ir minēta kaut kāda jole un tikai A.Drēziņš apgalvo, ka Žozefīna psiholoģi nosaukusi par joli nevis pati Žozefīna.
  5. Cik noprotu, ka ir pašlaik notiek tiesas process, tad nav saprotams, kāpēc Žozefīnai ir uzlikts “zīmogs”? Jo izlasot citas interneta vietnes viss tikai liecina, ka Žozefīnai ir taisnība. Iespējams, ka viņa šeit emociju uzplūdā komentējās un arī šie komentāri apliecina, ka Žozefīna ir cietusī nevis psiholoģe. Psiholoģe uz doto brīdi izmanto savu statusu un ietekmi. Stipri šaubos, ka Žozefīna pati sev zz.lv draudēja!?
  6. Es nekur inetā neatradu, ka Žozefīna gānītu un ķengātu psiholoģi un arī fotogrāfijas neatradu. Toties atradu šā gada draudus zz.lv Žozefīnai.
  7. Dažus komentārus komentē pats raksta autors, lai gūtu sava raksta popularitāti un, iespējams, atbalstītu savu draudzeni.
  Secinājums, ka šis raksts ir pasūtīts ar mērķi noliņčot Žozefīnu!
  Jautājums – cik patiesa ir psiholoģe un viņas sniegtā intervija? Psiholoģe minēja, ka ir stresa noturīga, bet kaut kā neizskatās, ja jau iesūdzēja Žozefīnu tiesā par sūdzību. Tāpat nesaprotami ir psiholoģes sniegtā intervija, kurā lielās, ka citēju:”nesen kāds zvanījis un stāstījis, ka tieši tobrīd viņa meita mīlējoties ar suni, bet viņš pats onanējot… ” Kaut ko tādu publiskot un apmelot publiski citus, šai gadījumā Žozefīnu!? Es apšaubu, ka psiholoģe runā patiesību. Apšaubu!
  Kur skatās skolu valde, pilsētas dome, izglītības ministrija?

 6. ..citāti no interneta : ….Garīgi slima cilvēka problēma ir ka viņš nesaprot, kas ar viņu notiek..

  ……..Un tagad varu vien teikt, ka es kā Imperatore stāvu augtsāk par visiem zemiskiem radījumiem – parazītiem, manī Imperatore ir asinīs līdz pat kaula smadzenēm. Un vajadzības gadījumā es nesatricināmi valdonīgi sitīšu ienaidniekam, pat, ja tie būs tuvi, bet vainīgi savos noziegumos…

  ………Iestājos psihologos….

  ……..Es tik tiešām mācos juristos

  ………Cilvēki piepilda sevi ar mani! Tas liecina, ka cilvēki apbrīno mani, tādā veidā mani novērtējot augstāk par sevi!!!

 7. Šķiet lapas autore un šeit arī daudz komentārus rakstījusi persona tiešām ir smagi garīgi slima, jo normāli cilvēki tā nekomunicē, tādus vārdus un formas nelieto. Nabaga viņas dēls.

 8. kriminālnoziedzniece, kas abižo nabaga-ubaga garīgi slimās psiholoģes Atbildēt

  Smiekli nāk par dumjā žurnālista meliem: Kad jautāju, kāpēc joprojām tik briesmīgi jāgānās, jāvajā ar saviem tekstiem un fotogrāfijām psiholoģe, saņemu atbildi: “Esmu dzīvs cilvēks ar emocijām!” – Kas tad gānās interneta vidē, it sevišķi zz.lv… tak pati I.Vanaga! Neviens I.Vanagu nevajā un negāna un, ja I.Vanaga sevi uzskata par Joli kā minēts rakstā, kas ir vainīgs? Tikai un vienīgi pate!!! 🙂 Tāpat smaidu izraisa arī izteikums par vīra atvilšanu! Ko tik I.Vanaga neizdomā! Bet nu, vainīgo tak vajag atrast savai neveiksmīgai izmisušajai dzīvei! Un tiesā man vēl netika dots vārds, lai es kaut ko teiktu!!!

 9. kriminālnoziedzniece, kas abižo nabaga-ubaga garīgi slimās psiholoģes Atbildēt

  Starp citu,psiholoģes vārds netika minēts – Tā ir Ilva Vanaga!

 10. kriminālnoziedzniece Atbildēt

  Grib visu likumīgi… būs likumīgi. Es tik tiešām mācos juristos un man ir arī spēcīgu juristu konsultācija! Process būs smags, bet es šos melus atklāšu un pierādīšu. Un izdarīšu to publiski, tāpat, kā šī psiholoģe publiski jau vairāk kā divus gadus mani, dēlu un dēla tēvu ķengā, arī kā publikācijā minēts vietējā ziņu foruma diskusijā, kurā visus šos divus gadus psiholoģe ar saviem atbalstītājiem veidoja dažādus apsmejošus forumus par mums. Kaut kā psiholoģe savā patmīlīgā augstprātībā un mistiskā varas pārliecībā aizmirsa par reāli esošiem pierādījumiem. ES NEKLUSĒŠU! Vēl jo vairāk, ka šī lieta pateicoties šai psiholoģei ieņem nu jau publisku atspulgu! 😉 Vien teikšu to, ka es vienmēr esmu izteikusies par pašu psiholoģi un viņas darbu, bet NEKAD neesmu aizskārusi viņas ģimeni. Es pat nezināju cik un kāda dzimuma bērni viņai ir! Bet šī psiholoģe jau vairāk kā divus gadus ņirgājas un vēl atļāvās nakaunīgi melojot iesūdzēt mani tiesā!

 11. kriminālnoziedzniece, kas abižo nabaga-ubaga garīgi slimās psiholoģes Atbildēt

  Grib visu likumīgi… būs likumīgi. Es tik tiešām mācos juristos un man ir arī spēcīgu juristu konsultācija! Process būs smags, bet es šos melus atklāšu un pierādīšu. Un izdarīšu to publiski, tāpat, kā šī psiholoģe publiski jau vairāk kā divus gadus mani, dēlu un dēla tēvu ķengā, arī kā publikācijā minēts vietējā ziņu foruma diskusijā, kurā visus šos divus gadus psiholoģe ar saviem atbalstītājiem veidoja dažādus apsmejošus forumus par mums. Kaut kā psiholoģe savā patmīlīgā augstprātībā un mistiskā varas pārliecībā aizmirsa par reāli esošiem pierādījumiem. ES NEKLUSĒŠU! Vēl jo vairāk, ka šī lieta pateicoties šai psiholoģei ieņem nu jau publisku atspulgu! 😉 Vien teikšu to, ka es vienmēr esmu izteikusies par pašu psiholoģi un viņas darbu, bet NEKAD neesmu aizskārusi viņas ģimeni. Es pat nezināju cik un kāda dzimuma bērni viņai ir! Bet šī psiholoģe jau vairāk kā divus gadus ņirgājas un vēl atļāvās nakaunīgi melojot iesūdzēt mani tiesā!

 12. kriminālnoziedzniece, kas abižo nabaga-ubaga garīgi slimās psiholoģes Atbildēt

  Cik vesels ir žurnālists, kas šo visu uzmurgoja!? 😀
  Psiholoģei tiešām ar galvu kaut kas nav kārtībā 1h pārveidot par 4h!?
  Un, kas tad divus gadus ķengājās – vai ne pati psiholoģe, izglītības psiholoģijas atbalsta centra vadītāja! Pat te apzināti melo! Ko, lai saka gods un slava Jelgavai! 😀

 13. Rakstu nelasu, bet droši vien ka mātei bij taisnība.

 14. Te nu mēs esam nobraukuši ar visām cilvēktiesībām. Ir labi, ka nevar, kā pie padomju iekārtas, jebkuru ievietot psihenē, bet, kad trakam ļauj neierobežotu varu, tad slimība reāli progresē. Un bāriņtiesa? Dzērājam atņemt bērnu nav problēma, šeit neliekas zināt: ar šito slimo, acīm redzot, neviens negrib sasieties. Bet bērns diendienā atrodas kopā ar tādu māti, tā ir lielāka traģēdija kā ar dzērājiem: dzērumu var izgulēt.

 15. Slims cilveks

 16. Slima sieviete. Normāliem cilvēkiem ar tādiem ir grūti komunicēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+