photo.khl.ru

“Dinamo” ceturtā uzvara, Vilsons iemet trīs 0

Rīgas “Dinamo” jaunāsKHL čempionāta sezonas ceturtajā spēlē ceturtdien tika pie ceturtā panākuma, izbraukumā ar 4:2 (2:1, 1:0, 1:1) uzvarot latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas “Donbass” vienību no Ukrainas.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Jaunās sezonas ievadā Rīgas klubs ticis pie maksimāli iespējamajiem 12 punktiem. To bez rīdziniekiem iespējusi arī Sanktpēterburgas SKA komanda un līgas čempioni Maskavas “Dinamo”.

Rīgas “Dinamo” labā trīs reizes izcēlās Kails Vilsons, bet vienus vārtus guva Marcels Hosa. Tikmēr “Donbass” rindās izcēlās Peters Podhratskis un Jevgēņijs Dadonovs. Latvijas kluba rindās šajā mačā debitēja čehu vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kurš vārtos nomainīja zviedru Mīkaelu Telkvistu.

Spēli Rīgas “Dinamo” komanda uzsāka neveiksmīgi, kad ceturtajā minūtē noraidīts tika Vitālijs Pavlovs, bet minūti vēlāk “Donbass” izmantoja viena vīra pārsvaru, Sedlāčeku pārsteidzot Podhratskim. Rezultātu rīdzinieki izlīdzināja mazāk kā pēc divām minūtēm, kad Pavlovs par savu noraidījumu reabilitējās ar acīgu piespēli Hosam, kurš guva savus pirmos vārtus šajā sezonā. Savukārt vēl pēc pusotras minūtes “Dinamo” jau izvirzījās vadībā, kad pēc vairākiem bīstamiem mājinieku uzbrukumiem izcelties prata Vilsons.

Pēc tik strauja spēles ievada “Donbass” treneru korpuss pieprasīja 30 sekunžu pārtraukumu, taču pēc tā iniciatīva bija nonākusi viesu pusē. Drīz vien gan cīņas ritējums izlīdzinājās, abām komandām apmainoties ar daudzsološiem uzbrukumiem. Reizi “Dinamo” komandai izdevās tikt pie vairākuma, taču Ginta Meijas nopelnītās divas minūtes piecatā pret četriem netika pārvērstas gūstos vārtos. Trešdaļas beigu daļā laba iespēja izcelties bija Robertam Bukartam, tomēr savu komandu glāba “Donbass” vārtsargs Jans Laco. Viesi pirms došanās atpūtā pārsvarā bija spiesti aizsargāties, tomēr pie izteiktām vārtu gūšanas iespējām laukuma saimnieki netika. Turklāt pēdējās divas trešdaļas minūtes “Dinamo” pavadīja vairākumā, tomēr rezultāts palika nemainīgs.

Otrās trešdaļas ievadā “Dinamo” sekmīgi izturēja Meijas nopelnīto mazākumu vēl pirmās trešdaļas pēdējās sekundēs, bet uzreiz pēc tam labs metiens padevās Bukartam. Pēc tam pārsvars atkal pārgāja “Donbass” komandas pusē, kas izveidoja vairākus labus uzbrukumus un veica salīdzinoši daudz metienu pa Sedlāčeka sargātajiem vārtiem. Uz to ar savu dominances brīdi atbildēja arī “Dinamo”, taču Bukarta, Hosas un Džeriņa metieni nebija sekmīgi.

“Dinamo” turpināja uzbrukt, demonstrējot plašu uzbrukuma darbību arsenālu, kas galu galā deva cerēto rezultātu. Otro reizi mačā izcēlās Vilsons, kurš pēc individuālā reida nonāca viens pret vienu ar Laco un bija nekļūdīgs. Pēc zaudētājiem vārtiem laukuma saimnieki metās vētrainos uzbrukumos, taču “Dinamo” teicami darbojās aizsardzībā, kā arī ar saviem pienākumiem galā tika Sedlāčeks. Īpaši labi rīdzinieki darbojās cīņā pie bortiem, absolūtajā vairākumā gadījumu uzvarot cīkstēšanos par ripu.

Lai arī trešo trešdaļu aktīvāk sāka “Dinamo” komanda, kontroles grožus no rīdzinieku rokām izsita Vilsona noraidījums septītajā minūtē. Tā pašās beigās mājiniekiem izdevās vienus vārtus atgūt, kad pēc precīzs partnera piespēles ripu tukšajā “Dinamo” vārtu stūrī raidīja Dadonovs. Laukuma saimnieki uz emociju viļņa centās turpināt uzbrukumus, taču rīdzinieki ātri spēli izlīdzināja un atvairīja visus sāncenšu centienus atspēlēties.

Tuvojoties spēles beigām, “Donbass” komanda uzbruka arvien aktīvāk un sagādāja Sedlāčekam lielu darba apjomu. Četras ar pusi minūtes pirms cīņas beigām noraidīts tika Hosa, tomēr “Dinamo” mazākumu izturēja pārliecinoši. Uzreiz pēc tam ļoti bīstami pa vārtiem meta Dadonovs, bet Laco tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Rīgas “Dinamo” paņēma 30 sekunžu pārtraukumu, bet pēc tam atlikušajā laikā nepielaida sāncenšus pie saviem vārtiem un nosargāja uzvaru, turklāt pēdējās sekundēs ar metienu tukšos vārtos “hat-trick” nodrošināja Vilsons.

Salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret Maskavas “Spartak”, Rīgas kluba sastāvā bija notikušas plašas izmaiņas. Savainotie Marcels Haščāks un Aleksandrs Ņiživijs atgriezušies Rīgā, bet slimības dēļ šajā mačā nespēlēja arī Georgijs Pujacs. Tāpat mačam nebija pieteikts Arvīds Reķis, līdz ar to izmaiņas bija notikušas visos uzbrucēju un aizsargu virknējumos. Haščāks pēdas savainojuma dēļ “Dinamo” nevarēs palīdzēt aptuveni četras nedēļas.

Rīgas “Dinamo” komanda jauno sezonu sākusi ar četrām uzvarām. Iepriekš vispirms ar 2:1 savā laukumā tika uzveikti Minskas “Dinamo” no Baltkrievijas, bet svētdien izbraukumā ar 5:1 tika pārspēti līgas jaunpienācēji Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas. Savukārt trešā uzvara tika izcīnīta otrdien, kad rīdzinieki ar 3:1 Maskavā uzveica turienes “Spartak”, sagādājot tai pirmo zaudējumu sezonā.

Tikmēr “Donbass” četros mačos uzvaras un zaudējumus dalījusi uz pusēm. Bārtulis šo maču laikā ar rezultativitātes punktiem nav izcēlies, bet ceturtdienas mačā viņš darbojās savas komandas otrajā aizsargu pārī, uz ledus pavadot 18 minūtes un 39 sekundes, kā arī veicot trīs metienus pa vārtiem.

Rietumu konferences kopvērtējumā “Dinamo” pašlaik ar 12 punktiem ieņem trešo vietu, bet “Donbass” ar pieciem punktiem ir septītie.

Sezonas pirmajā izbraukuma sērijā Rīgas “Dinamo” komandu pēc šīs cīņas sagaidīs vēl viens mačs, kad sestdien būs jāspēkojas ar Maskavas CSKA hokejistiem.