foto – Leta

“Dirty Deal Teatro” gatavojas piesaistīt krievvalodīgo auditoriju 0

“Dirty Deal Teatro”, sākot jauno sezonu, skatītājiem jau oktobrī piedāvās divus jaunus iestudējumus, no kuriem viens būs krievu valodā. 18. oktobrī pirmizrādi “Dirty Deal Teatro” piedzīvos režisora Georgija Surkova (attēlā) iestudētā izrāde “Marina Cvetajeva”, ar kuru režisors cer piesaistīt krievvalodīgo auditoriju “Dirty Deal Teatro”.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Surkovs ir pārliecināts -, ja krievvalodīgajiem skatītājiem patiks “Marina Cvetajeva”, tad viņi izmantos iespēju un apmeklēs “Dirty Deal Teatro” arī citas izrādes latviešu valodā.

Surkova iestudējums būs mēģinājums iepazīstināt skatītājus ar ievērojamo krievu dzejnieci Marinu Cvetajevu. Izrādes pamatā būs izmantots autores darbs “Stāsts par Soņečku” un dzeja no krājuma “Draudzene”. “Cvetajeva ir viena no 20. gadsimta labākajām dzejniecēm. Izrāde iestudēta krievu valodā, jo nevēlējāmies, lai dzeja, kas izskan izrādē, zaudēto savu burvību, ko tai devusi dzejniece,” sacīja teātra dramaturgs Jānis Balodis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izrādes režisors klāstīja, ka jau studējot sapratis, ka vēlas strādāt ar mūsdienu dramaturģiju. Izlasot Cvetajevas darbus, Surkovs sapratis, ka dzejniece atspoguļo viņa iekšējo pasauli un formulē to, kas notiek viņa galvā. “Cvetajeva ir tik atbrīvota un kaila savā mākslā, un tās ir lietas, ko es vēlētos, lai būtu vairāk mūsdienās cilvēkos. Izrādē piedalīsies tikai divas aktrises, kuras nevienu neatveidos, bet vienkārši stāstīs par Cvetajevu. Šādu piegājienu izvēlējos, lai cilvēkiem parādītu Cvetajevu, neko tajā neieliekot no sevis,” sacīja režisors.

Darbs “Stāsts par Soņečku” it emocionāli spilgts stāsts par Cvetajevas attiecībām ar jaunu aktrisi Sofiju Holideju, laikā kad dzejnieces vīrs karo pilsoņu karā un bērnu namā no bada nomirst viņas meita.

Izrāde vienlaicīgi būs gan stāsts par Cvetajevu, gan izrādes radošās komandas meklējumi uz jautājumu, kas ir mīlestība. Iestudējumā piedalīsies Valērija Surkova un Anta Aizupe. Lai arī Aizupe ir latviete un lasot Cvetajevu viņa ne visu saprot, tomēr aktrise apgalvo, ka krievu valoda viņai ir tuva. “Kad lasu krievu valodā, varbūt es ne visu saprotu, taču es jūtu,” minēja aktrise.

Savukārt oktobra sākumā “Dirty Deal Teatro” pirmizrādi piedzīvos divu režisoru iestudēta izrāde “Noziegums un sods”. “Noziegumu un sodu” iestudē režisori Toms Auniņš un Normunds Griestiņš, bet pirmizrāde notiks 6. oktobrī.

Teātra dramaturgs informēja, ka “Noziegums un sods” ir nozīmīgs iestudējums vairāku iemeslu dēļ, proti, to iestudē divi režisori, un viens no viņiem pats arī atveidos lomu, abi režisori ir ar savu rokrakstu teātra telpā, kā arī šī izrāde iekļauta teātra repertuārā, jo tā ir klasika un jautājumi, ko Fjodors Dostojevskis uzdod savā romānā, ir aktuāli joprojām arī mūsdienās. Viens no šādiem jautājumiem ir par to, vai slepkavība ir attaisnojama idejas vārdā.

Reklāma
Reklāma

Režisors Toms Auniņš klāstīja, ka, sākot darbu pie šī iestudējuma, sagaidīja, ka nebūs jāviļas, jo darbā atrastas jaunas kvalitātes un pavērsieni. Savukārt Normunds Griestiņš norādīja, ka Dostojevska romāns ir blīvs un apjomīgs, tādēļ viņi izvēlējušies nevis iestudēt visu darbu, bet koncentrēties uz sev aktuālām lietām. Savā iestudējumā režisori koncentrējās uz trīs varoņu Raskoļņikova, Porfīrija un Svidrigailova savstarpējām attiecībām, vēršot skatītāju uzmanību uz šo varoņu problemātiku.

Auniņš piebilda, ka Raskoļņikovs ir viņu vienaudzis, tādēļ identificējas ar viņu diezgan tiešā veidā. “Es personīgi identificējos ar Raskoļņikovu diezgan tieši, lai gan esmu pārdzīvojis to stāvokli, kas aprakstīts Dostojevska romānā Raskoļņikova gadījumā,” minēja režisors.

Izrādes centrā aplūkoto trīs personu savstarpējās attiecības ļaus koncentrēsies uz nozieguma filozofiju un teoriju. Uzmanība tiek pievērsta videi, kurā rodas reakcionāras idejas, un sekām, kādas ir jāizdzīvo galvenajam varonim, kurš ir metis izaicinājumu lielajai pasaules kārtībai un Dievam.

Izrādes scenogrāfs ir Toms Grīnbergs, kostīmu mākslinieki – Kristians Aglonietis un Elza Ozolīte, bet lomas spēlēs Auniņš, Andrejs Zālītis, Armands Berģis, Anete Saulīte un Kristīne Vismane.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.