Sports
Ziemas sports

Diskvalificētie Krievijas sportisti negrasās atdot ar sviedriem un asinīm pelnītās olimpiskās medaļas 16

Diskvalifikācijas saņēmuši Krievijas sportisti nedomā atgriezt 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs iegūtās medaļas, trešdien pavēstījusi šīs valsts Sporta ministrija.

Krievija ir pieķerta valsts atbalstītas dopinga programmas izveidošanā un izmantošanā Soču Olimpiādē, savukārt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija līdz šim par dalību dopinga programmā 22 Krievijas sportistiem anulējusi Sočos sasniegtos rezultātus un diskvalificējusi viņus no olimpiskajām spēlēm.

Tostarp Krievijai atņemtas jau 11 no 33 iegūtajām medaļām, kas tai godalgu kopvērtējumā atņēmis pirmo vietu.
“Krievijas Bobsleja federācija un Slēpošanas federācija pēc SOK pieņemtajiem lēmumiem vērsīsies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS),” teikts šīs valsts Sporta ministrijas paziņojumā.

“Sportistiem nav nodoma atgriezt savas medaļas”, kamēr apelācijas lieta nebūs pilnībā izskatīta, norādīts paziņojumā.
Krievu biatloniste Jana Romanova, kura Soču olimpiskajās spēlēs 4×7,5 kilometru stafetē izcīnīja sudrabu, uzsvēra, ka viņa drīzāk medaļu izmetīs mēslainē nekā to atdos atpakaļ.

Līdzīgi nostāju trešdien pauda arī Krievijas Bobsleja federācijas prezidents Aleksandrs Zubkovs, kuram pēc diskvalifikācijām būtu jāatgriež gan divnieku, gan četriniekos izcīnītie zelti.
“Kamēr nebūs sniegti pierādījumi, ne es, ne arī citi sportisti neatdos medaļas, kas ir nopelnītas ar sviedriem un asinīm,” uzsvēra Zubkovs.

Nākamnedēļ SOK nāks klajā ar oficiālu paziņojumu, vai Krievijas sportistiem maz tiks ļauts piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Saistītie raksti
LA.lv