×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
30. novembris, 2017
Drukāt

Diskvalificētie Krievijas sportisti negrasās atdot ar sviedriem un asinīm pelnītās olimpiskās medaļas (7)

sochi_medalas

Diskvalifikācijas saņēmuši Krievijas sportisti nedomā atgriezt 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs iegūtās medaļas, trešdien pavēstījusi šīs valsts Sporta ministrija.

Krievija ir pieķerta valsts atbalstītas dopinga programmas izveidošanā un izmantošanā Soču Olimpiādē, savukārt Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) komisija līdz šim par dalību dopinga programmā 22 Krievijas sportistiem anulējusi Sočos sasniegtos rezultātus un diskvalificējusi viņus no olimpiskajām spēlēm.

Tostarp Krievijai atņemtas jau 11 no 33 iegūtajām medaļām, kas tai godalgu kopvērtējumā atņēmis pirmo vietu.
“Krievijas Bobsleja federācija un Slēpošanas federācija pēc SOK pieņemtajiem lēmumiem vērsīsies Sporta arbitrāžas tiesā (CAS),” teikts šīs valsts Sporta ministrijas paziņojumā.

“Sportistiem nav nodoma atgriezt savas medaļas”, kamēr apelācijas lieta nebūs pilnībā izskatīta, norādīts paziņojumā.
Krievu biatloniste Jana Romanova, kura Soču olimpiskajās spēlēs 4×7,5 kilometru stafetē izcīnīja sudrabu, uzsvēra, ka viņa drīzāk medaļu izmetīs mēslainē nekā to atdos atpakaļ.

Līdzīgi nostāju trešdien pauda arī Krievijas Bobsleja federācijas prezidents Aleksandrs Zubkovs, kuram pēc diskvalifikācijām būtu jāatgriež gan divnieku, gan četriniekos izcīnītie zelti.
“Kamēr nebūs sniegti pierādījumi, ne es, ne arī citi sportisti neatdos medaļas, kas ir nopelnītas ar sviedriem un asinīm,” uzsvēra Zubkovs.

Nākamnedēļ SOK nāks klajā ar oficiālu paziņojumu, vai Krievijas sportistiem maz tiks ļauts piedalīties februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. To ka krievi nemāk zaudēt ,parādīja viņu uzvedība ,toreiz,pēc zaudējuma hokeja čempī,kad ,apvainojušies puisīši,atstāja laukumu Kanādas himnas laikā.

  2. Jā, … nemāk Krievija un tās sportisti zaudēt ar godu un cieņu! Varbūt viņi vispār neko nezina par šādu jēdzienu pastāvēšanu?! Pārāk pierada pie visatļautības padomijas gados! Un tad vēl tā “žēlabu vēstule” savam Krievijas “cara tētiņam”, ar kura svētību patiesībā visi tie šmuguļi notika… Nevarēju saprast: smieties vai raudāt, tāpēc nolēmu – IGNORĒT! Suņi rej, bet karavāna iet tālāk…

  3. knauzeri tādi

  4. Mūsējiem medaļas ir jānopelna, nevis paņemt svešas.

  5. Kurš zaglis tad brīvprātīgi atdod nozagto?

Draugiem Facebook Twitter Google+