×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. maijs, 2014
Drukāt

Divās dienās smagus apdegumus guvuši seši mazi bērni

Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Pēdējo divu dienu laikā pieci mazi bērni guvuši nopietnus termiskus apdegumus, apgāžot traukus ar karstiem šķidrumiem, bet vēl kāds bērniņš iekritis bļodā ar verdošu ūdeni, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) speciāliste Inga Vītola.

Vakar ar termiskiem apdegumiem slimnīcās nogādāti trīs bērni viena gada vecumā. Kāds puisītis apgāzis tējkannu ar karstu ūdeni, applaucējot krūšu kurvji un kāju, bet cits – apgāzis glāzi ar verdošu ūdeni, gūstot sejas apdegumus. Tāpat slimnīcā nogādāta gadu veca meitenīte, kura uzrāvusi sev šķīvi ar karstu zupu, apdedzinot plaukstas un rokas apakšdelmu.

Savukārt vēl pirms dienas, proti, pirmdien, kāds trīs gadus vecs puisītis paklupis un iekritis uz zemes noliktā bļodā ar karstu ūdeni, gūstot augšstilbu un sēžas rajona apdegumus, bet vēl divi tikpat veci bērni applaucējušies ar karstām tējām.

NMPD speciālisti norāda, ka šādi negadījumi lielākoties notiek pieaugušo vainas dēļ, kuri atstāj karstos traukus bērniem viegli pieejamās vietās. Viņi aicina vecākus būt vērīgākiem un atgādina, ka nelielais krūzes tilpums bērna mazajam augumam ir kā spainis verdoša ūdens pieaugušajam.

Kā ziņots, kopumā NMPD vakar saņēmis 1212 izsaukumus, no kuriem 200 bijuši saistīti ar traumu gūšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+