×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.6°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
3. novembris, 2016
Drukāt

Egils Līcītis: Pilnīgai labsajūtai Saeimā atlicis uzbūvēt iejādes manēžu un badmintona laukumu (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Kādreizējā Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā Rīgā, Jēkaba ielā 6/8 turpmāk saimniekos politiķi.

Televīzijā parādīja pussagruvušu Dzirnavielas namu, kas atgādināja Alepo bombardēšanu. Bēdīga un nožēlojama paskata ēkā, drūmākos turēšanas apstākļos nekā “Balticovo” vistām, spiesti mitināties prokurori, kamēr meklē naudu remontam.

Nākamajā sižetā skatītājiem iemirdzējās acis no prieka, kādā dailē par 6,8 miljoniem pacēlusies atjaunotā bijusī bibliotēkas ēka Jēkabielā, kā spīd un laistās nodokļmaksātāju ietaupījumu kapars. Šai spozmē bahilās ielaidīs ASV senatorus, ES virsvadoņus, un reņģēdājiem tur nebūs vietas. Konferenču sanoņā izteiks varenas, bet miglainas idejas par dolāriem un politiku, austeru bārā afterpārtijā skanēs izteiksmīgas banketu uzdzīvotāju galda runas. Pamazām parlamentārā valstība izpletusies pa puskvartālu, un atgādina nocietinātu rajonu, kas pieņem kremlīša apveidus. Tik lielu kompleksu var uzturēt, ja esi bagāts kā gazproms vai Rotšilds, kāda pieticīgā Saeima vis nav. It īpaši situācijā, kad tauta sāk murdēt, ka pietiktu ar 80, nevis 100 godkārīgām radībām – ir loģiski kādu mazāklietotu ēku nodot prokuroriem, kas sauc pēc palīdzības no sašķiebtā skabūža.

Vēlētāji apzinās, ka Saeima ir kūsājošs sabiedriskās dzīves centrs un latviešu homēru uzstāšanās vieta. Pateicīgie nodokļu maksātāji ne pirksta nepiedurs restaurētās, palaco vērtās celtnes greznībai. Komforts radīts, lai saeimiešiem nekas neatgādinātu dzimtenes Centaura Alfas planētas skarbo nepievilcību. Jaunās ēkas ērtības ar persiešu paklājiem un zelta klozetiem, ar sildlampām un mīksto krēslu relaksētību, ar pulēto apmēbelējumu un dārgo spoguli paaugstinās Saeimas locekļu darba ražīgumu! Pilnīgai labsajūtai atlicis uzbūvēt iejādes manēžu un badmintona laukumu.

Jāraizējas vien par iespējamu distancēšanos. Ka īpašās telpas, siltās guļvietas deputātus nevilinās braukt pie vēlētājiem, kur draud samirkšana lietū, kur degunā kniebj sals. Uz izmirstošiem ciematiem un aukstiem, neapkurinātiem tautas namiem. Lūgumiņš ir gauži sīks – ļaut pajumti prokuroriem, kuri izvietotos atstatu telpu kvadrātmetros, kas nav akurāt nepieciešami pompozām deputātu ārpusmiega nodarbībām. Nedrīkstētu radīt iespaidu, ka tiesībsargus tur par kājpameslu un īsā ķēdē, lai tie nerakņājas un neapsūdz politiķus ne smagos ekonomiskos noziegumos, ne sarkanās miglas pūtējus – okupācijas noliegšanā.

Neesmu sen bijis Tallinā, bet TV attēls rāda Rīgikogu veco solu saspiestību, kādu redzēju ekspluatējam 1990. gadā. Nabadzīgā ziemeļzeme vilcinās ar nordiska luksusa restaurācijām. Laikam igauņi miljonus nelietderīgi iztērējuši kaut kur citur.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Šitā Barčas kompānija ir mums par dārgu un bez jēgas!

 2. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))

  Ir sacīts: “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”

  Un, arī: “Katra tauta (t.sk. arī latvāņu lumpeņu “titulnācijas” zombiji) ir pelnījusi tādu “valsti” un tādus “vadošos locekļus” (t.i pie valsts / pašvaldoņu SILES trekni rijošus “vienlīdzīgĀKos cūklopus”), kādus tā dabū uz sava kakla un kādiem ļauj sevi iz(tolerēt) visās atverēs, uz riņķi griežot.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Ir “ievēlēta” (kārtējā) šīs valsts saeima. No jauna “ievēlētie” un “pārvēlētie” tā dēvētie “tautas priekšstāvji” ir stāvā sajūsmā par kārtējo “vēlēšanu” rezultātiem. Mums, “vēlētājiem”, arī vajadzēja būt šādai sajūsmai, jo tikai ar mūsu aktīvo vai citos gadījumos tieši pasīvo piedalīšanos šīs valsts saeimas kārtējā “sasaukumā” tikuši ir tieši tie “tautas kalpi”, kurus vēlējās vairākums no “vēlētājiem”. Gribējām vai ne, bet dabūjām tos, ko paši vien gribējām.” … (apt.cit.vied.aut. – Arturs Priedītis, publikācija “Kā katrs no Saeimas deputātiem “atstrādās” samaksāto labo algu?” )
  ——-
  .
  “Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’!…”
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  MUĻĶU Zemē – VISS pa vecam:
  Kaut vai “pliki nātrēs lecam”,
  Tiklīdz ‘desot’ ļauj “pie urnām” ~
  “Atdot balsis” SILES ‘purnam’:
  ‘Štempele’ uz pases lapas,
  Aizstāj cerības (kaut – knapas),
  “Vēlētājiem” dzīvot “BRĪVI”,
  Ne – pēc ZOMBĒJUMA stīvi…

  Savukārt – iekš “polit-blicēm”,
  Lērums ‘sugas biedru zicē’ ~
  Ka tik’ “listēs” ‘trāpīt’ iekšā!!!
  (Kaut vai – “stūmējos”, ne priekšā…)
  Tiem, kam… (draza) ‘smadzeņpodā’,
  Tikt pie “tautas kalpa” “goda”,
  Gribas TĀ, ka ‘ačās cērtas’ ~
  “Maizes kartes” šķiet tā vērtas:
  .
  Ja ‘krīt’ “mandāts” frakas ķešā,
  ‘Nespīd’ kviekt (pie SILES) bešā,
  Vismaz četrus gadus ‘biedriem’ ~
  ‘Rīties’ var, līdz trekniem sviedriem.
  Jo – par VISU ‘bleķo’ “vaukšķi”:
  “Darba” mēnešalgā – ‘taukšķi’,
  (Kaut – uz ‘šanci’ reti jānāk)
  “Kompensācijās” – ne ‘plānāk’,
  “Goda” lāvas – polsterētas,
  “Balsu” pogas – nopulētas,
  (Lai nav “darba traumu” riski,
  “tautas kalpiem” ‘specifiski’)
  “Laktā” – n’tie mikrofoni,
  Klačām – “podu” telefoni,
  “Notbuki” – ar ‘fīčām’ daudzām,
  (“Advancēti” ‘braukt pa auzām’)
  “Konsultantus” – katram savu,
  “Čļenovozus” – ‘na haļavu’,
  “Caurlaides” – pa VISU “valsti”,
  Kur vien ‘rullēs’ SILES balsti,
  Muldamlaiki – ‘raidfrekvencēs’,
  “Ķēķa tiesās” – “indulgences”,
  “Imūnums” – pret katru grēku,
  “Shēmas” – “likumīgu” spēku,
  “Rebes” – ‘piesegtas’ ar “pantiem”
  “Otkati” – pēc “preiskurantiem” ~
  Var JEBKO, kas ‘gruzī fišku’
  (Ja – ar ‘biedriem dalās, bišku’…)

  Muļķu Zemē – VISS kā bijis:
  Kurš caur “urnām” IZMĀNIJIS,
  LUMPEŅIEM un MUĻĶIEM “balsis” ~
  Trekns briest, kā speķarausis.
  .
  Jo – VIENALGA, kurā ‘blicē’,
  “Mandātus” SEV ‘biedri zicē’ ~
  SISTĒMA šai “valstī” ‘rullē’!!!
  (JA – nav “urnu FARSS” ‘pa nullēm’…)
  .
  ‘ANNO’ ~ 08./09. 2011. / 05.2013 / 10.2014. (kārtējā “vēlēšanu” FARSA kontekstā)

  =====

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 3. Izbaidēt var tikai 15. maijs, kad toreizējos panāmu draugus palaida mājās… ( Panamas – senas blēdības pie Panāmas kanāla rakšanas ).

 4. Agrāk, manā jaunībā ,tieksme pēc greznības tik ļoti nedūrās acīs.Kas bija, to vilka mugurā ,ja sala’.Ēda ,ko redzēja,ja bija.Tagad visur būvē baseinus,sporta ,koncertu un izstāžu namus ,bet ,cik no tiem ieripos valsts kasē izglītībai un aizsardzībai,sociāliem tēriņiem? Par to klusē,jo nav valstī vairs kārtīgu tautsaimnieku,kas uzsistu kulaku,kad vajag.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+