×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. decembris, 2014
Drukāt

Divās Viļņas skolās veikta kratīšana saistībā ar skolēnu dalību Krievijas militarizētajās nometnēs (1)

Foto no soldat.ruFoto no soldat.ru

Viļņas apgabala prokuratūras un policijas darbinieki veic kratīšanas divās Viļņas mazākumtautību skolās, kuru skolēni piedalījušies Krievijas rīkotajās militarizētajās nometnēs “Sojuz”, ziņu aģentūrai ELTA trešdien apliecināts Viļņas policijas sabiedrisko attiecību nodaļā.

Kā noskaidrojuši mediji, policisti apmeklējuši Viļņas Vasilija Kačalova ģimnāziju un Sofijas Kovaļevskas vidusskolu.

Šoruden Lietuvas Valsts drošības departamenta (VSD) redzeslokā nonāca vairākas Lietuvas skolas, kuru skolēni ne vienreiz vien piedalījušies šādās nometnēs.

LETA jau ziņoja, ka augusta beigās šādā nometnē Kirgizstānā kārtējo reizi piedalījušies arī jaunieši no Latvijas. Tur notikušas ne vien fiziskās izturības un šaušanas mācības, bet arī informācijas kara apmācības un Krievijas izlūkdienesta virsnieka vadīta jauno izlūku skola.

VSD informāciju par kratīšanām atteicies komentēt, bet Viļņas apgabala prokuratūras Sevišķi smagu noziegumu izmeklēšanas nodaļas virsprokurore Rita Aļukoniene portālam “Delfi.lt” apliecinājusi, ka tās varētu turpināties līdz pat darba dienas beigām.

“Šodien tiek veiktas procesuālās darbības, kurām, protams, būs atskaņas sabiedrībā, bet pagaidām jebkādi komentāri būtu pāragri – mēs negribam kaitēt [izmeklēšanai],” viņa piebildusi, vien norādot, ka izmeklēšana vēl ir sākuma stadijā un aizdomās turēto statuss vēl nevienam nav noteikts.

Pēc portāla “15min.lt” avotu ziņām, nometne “Sojuz”, kas tiek rīkota jau astoņus gadus, saņem dāsnu finansējumu no Krievijas Aizsardzības ministrijas budžeta, lai gan precīzi skaitļi nav zināmi. Nefinansiālu atbalstu tai sniedz arī Maskavas organizācijas, kas pieder pie Kremļa izlūkošanas tīkla. Ik gadus šajās nometnēs kā novērotāji vai pat instruktori piedalās arī Krievijas Federālā Drošības dienesta (FDD) un Bruņoto spēku ģenerālštāba Galvenās Izlūkošanas pārvaldes (GRU) pārstāvji, kuru mērķis ir nolūkot talantīgus pusaudžus, kas savu fizisko un psiholoģisko īpašību dēļ piemēroti dienestam Krievijas īpašo uzdevumu spēkos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Rēzeknes domi arī vajadzētu izkratīt šajā sakarā.

Draugiem Facebook Twitter Google+