Sports
Ziemas sports

Divi kritieni apdzēš Kučvaļskas cerības uz augstu vietu 16

Sputnik/Scanpix

Latvijas daiļslidotāja Angelīna Kučvaļska trešdien Čehijā neveiksmīgi iesāka Eiropas čempionātu, jo īsajā programmā viņa divas reizes nokrita, ieņemot 20.vietu 34 dalībnieču konkurencē.

Kučvaļska nokrita jau savā pirmajā lēcienā, neveiksmīgi piezemējoties pēc trīskāršā tulupa, bet vēl reizi viņa garšļaukus bija pēc divu lēcienu kaskādes. Programmas otro daļu Latvijas sportiste veica bez acīmredzamām kļūdām, kas viņai tomēr ļāva tikt starp 24 labākajām dalībniecēm, kuras piektdien veiks izvēles slidojumu.

Tiesneši Kučvaļskas sniegumu novērtēja ar 49,05 punktiem. Zīmīgi, ka Latvijas pārstāve īso programmu aizvadīja kā pēdējā no dalībniecēm.
Līdere pēc īsās programmas ir pērnā gada pasaules un Eiropas čempione Jevgēņija Medvedeva no Krievijas, kura titula aizstāvēšanu sāka nevainojami, iegūstot 78,92 punktus. Tikmēr otrā ar 74,39 punktiem ir cita krieviete Anna Pogorilaja, bet trešo vietu ieņem pieredzējušā itāliete Karolīna Kostnere. Pieckārtējā Eiropas čempione tika pie 72,40 punktiem.

Kučvaļska pērn Eiropas čempionātā Bratislavā sensacionāli izcīnīja ceturto vietu, bet 2015.gadā viņa Vecā kontinenta čempionātā bija septītā.

Saistītie raksti

Pērn Kučvaļska ar savu sniegumu nopelnīja Latvijai divas vietas šī gada Eiropas čempionātā, tomēr Gabriela Ņikitina, kura arī varētu startēt šajā līmenī, traumas dēļ uz Ostravu nedevās.

Vēlāk trešdien īso programmu aizvadīs pāri, savukārt ceturtdien startēs deju pāri, kur dalībnieku vidū būs Olga Jakušina un Andrejs Ņevskis, bet piektdien sacensības sāks vīri, kur startēs arī Latvijas labākais daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs.

LA.lv