×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
1. maijs, 2017
Drukāt

Divi mazi bērni guvuši apdegumus, uzgāžot sev karstus šķidrumus

Foto LETAFoto LETA

Vakar Rīgas reģionā, apgāžot karsta ūdens trauku, apdegumus guvusi kāda meitenīte, savukārt Ventspils reģionā, apgāžot tējas krūzi apdegumus guvis zēns, aģentūrai LETA pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Rīgas reģionā gadu un trīs mēnešus veca meitenīte, apgāžot karsta ūdens trauku, guvusi vēdera un krūškurvja termiskus apdegumus, savukārt Ventspils reģionā divus gadus vecs zēns guvis termiskus pleca rajona apdegumus pēc tam, kad apgāzis uz galda malas atstātu tējas krūzi.

Tikmēr 54 gadus vecs vīrietis Latgales reģionā nesis spaini ar karstu ūdeni un paklupis, kā rezultātā spaiņa saturs uzlijis viņam uz kājas. Ar augšstilba, apakšstilba un pēdas termiskiem apdegumiem vīrietis nogādāts slimnīcā.

Savukārt Vidzemes reģionā kāds vīrietis reibumā, pirtī sajaucot traukus, aplējies ar verdošu ūdeni. Vīrietis guvis sēžas rajona, vienas rokas un vienas kājas termiskus apdegumus un vidēji smagā stāvoklī nogādāts slimnīcā.

Mediķi atgādina, ka apdeguma gadījumā pirmais, ko nepieciešams darīt, ir apdeguma vietas dzesēšana zem vēsa tekoša ūdens vismaz desmit minūtes.

Kopumā mediķi pagājušajā diennaktī devušies uz 195 izsaukumiem, kas saistīti ar dažāda veida traumām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+