×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. maijs, 2014
Drukāt

Ape aicina divreiz iekāpt Vaidavā

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Arvīda Levana vārdā nosauktajā Apes mototrasē svētdien jau 41. reizi notiks Vaidavas kausu izcīņas motokross, bet nedēļu vēlāk turpat rīkos “Vivus.lv MTB” maratona otro posmu.

Grieķu filozofs Heraklīts gan reiz teicis, ka divreiz vienā upē iekāpt nevarot. Maira Levana vadītā organizatoru komanda Apē centīsies pierādīt, ka Vaidavā tas nedēļas laikā iespējams. Tur, Latvijas ziemeļaustrumu pakalnos un Vaidavas upes krastos, divas nedēļas pēc kārtas būs pamatīgs ļaužu pieplūdums, jo notiks cīņa par Vaidavas kausiem. Šonedēļ tos jau 41. reizi dalīs motokrosā, bet pēc nedēļas turpat Apes mototrasē riteņbraucēji startēs “Vivus.lv MTB” maratona otrajā posmā.

Motokrosa braucēji Apē pirmo reizi par Vaidavas kausiem cīnījās 1974. gadā. Kopš tā laika nebūtībā aizgājušas daudzas citas populārākas sacensības, bet Vaidavas kausu izcīņa kļuvusi par tradīcijām bagātāko motokrosu Baltijas valstīs. Pērn tika nosvinēta 40. jubilejas sacīkste, taču Apes motokrosa rīkotājus neskar nekāda četrdesmitgadnieku krīze, un 18. maijā trasē atkal rūks motori.

Sacensību rīkotāji min to, vai prestižākajā MX1 klasē Augusts Justs uzvarēs ceturto gadu pēc kārtas, kas līdz šim izdevies tikai igaunim Tanelam Leokam. Abi būs pie starta barjeras arī šogad. Konkurence solās būt pieklājīga – lielākā daļa pašmāju labāko motokrosa meistaru, tāpat igauņi un citu kaimiņvalstu sportisti. Svētdien Apē startēs arī seniori, ekipāžas, un braucēji “MiniMX” klasēs, tāpat notiks tradicionālās sacensības ar mopēdiem (attēlā). Savulaik populārajās “Zelta mopēda” sacensībās dzima pirmie Vaidavas kausa aizmetņi. Alūksnes muzejā skatāma Vaidavas kausu izcīņai veltīta izstāde, uz kuru apmeklētāji sestdien tiek aicināti arī muzeju nakts ietvaros. Bet motokross Apē sāksies ar motoballi un “Opus Pro” koncertu sestdienas vakarā.

Mairis Levans pēdējo no savām piecām uzvarām Vaidavas kausa izcīņā, kas pagaidām ir absolūts rekords, guva 2001. gadā, un jau nākamajā vasarā turpat Apē notika pirmās sacensības ar MTB jeb kalnu divriteņiem. Mairis spožajai motokrosa karjerai pielika punktu un atšķirībā no saviem laikabiedriem pie motokrosa starta barjeras senioru klasē nav sastopams, toties labprāt piedalās MTB sacensībās. Tā no Vaidavas kausa velokrosa izaudzis vērienīgs Vaidavas kausa maratons, kura trase vijas ne tikai Latvijas, bet arī Igaunijas teritorijā. Kalnu divriteņu piekritēji Levana veidoto Apes trasi atzīst par vienu no sarežģītākajām un interesantākajām. Dalībniekiem starp dažāda garuma distancēm būs iespējams izvēlēties savam spēkam piemēroto, un katram ir iespēja pārliecināties, ka Vaidavā patiešām var iekāpt divreiz.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+