×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2014
Drukāt

Dombrovskis apstiprināts EK viceprezidenta amatā (15)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Latvijas ekspremjers, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Valdis Dombrovskis trešdienas vakarā apstiprināts Eiropas Komisijas (EK) viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos, noskaidroja aģentūra BNS.

Par Dombrovska apstiprināšanu amatā balsoja 73 deputāti, pret – 25, savukārt četri balsojumā atturējās.

Jau ziņots, ka pirmdien notika Dombrovska uzklausīšana, viņu iztaujāja EP Ekonomikas un monetārās komisijas, kā arī Nodarbinātības un sociālo lietu komisijas deputāti. Dombrovska prioritātes EK viceprezidenta amatā būs eiro stabilitāte, jaunu darbavietu veicināšanu un sociālā dialoga stiprināšana.

Dombrovskis norādīja, ka viņš nav jāpārliecina par EP nozīmīgo lomu Eiropas Savienības (ES) lēmumu pieņemšanā un ikdienas dialoga ar Eiropas iedzīvotājiem nodrošināšanā. Ja viņš tikšot apstiprināts EK viceprezidenta amatā, Dombrovskis solīja strādāt ciešā sadarbībā ar EP, stiprinot politikas iniciatīvu un priekšlikumu demokrātisko leģitimitāti.

Par galvenajiem darba uzdevumiem Dombrovskis nosauca eiro zonas un visas ES ekonomiskās izaugsmes veicināšanu un jaunu darbavietu radīšanu, eiro stabilitātes nodrošināšanu, ekonomiskās un sociālās politikas koordināciju, lai ekonomiskās izaugsmes augļus sajustu visi Eiropas iedzīvotāji, kā arī sociālo partneru ciešāku iesaisti lēmumu pieņemšanā.

Tāpat Dombrovskis EP deputātiem atgādināja, ka viņš ir dzimis aiz “dzelzs priekškara”. Latvija pēdējo 25 gadu laikā mierīgā ceļā transformējusies, kļūstot par demokrātisku valsti. Dombrovskis uzsvēra, ka tāpēc viņš pilnībā atbalsta Eiropas ideju un tic ES galvenajām vērtībām.

Dombrovskis uzsvēra, ka gadījumā, ja viņu EP apstiprinās EK viceprezidenta amatā, viņš pievērsīšoties eiro stabilitātes nodrošināšanai, kā arī tādai makroekonomiskajai pārvaldībai, kas ir saskaņā ar sociālo taisnīgumu.

ES ir pārvarējusi savas eksistences smagāko krīzi, tomēr ekonomikas atveseļošanās joprojām ir trausla, norādīja Dombrovskis. Ekonomiskā atveseļošanās savukārt ir iespējama, ja ES atrisina savas strukturālās problēmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. Sociālisms ir sakropļojis domāšanu un prātu daļai cilvēku un tādiem dari ko gribi, vienmēr un viss būs slikti un nepareizi. Tādas ir sarmas un daces, kas te raksta par Dombrovski tikai negatīvo un visu vispārina uz valsti. Ja koks ir līks uzaudzis, tad, lai kā kāds censtos, taisnu dabūt vienalga nevarēs.
  Paskatieties sev apkārt un arī jūs ieraudzīsiet šos mūžīgos pesimistus un neapmierinātos, kas nepārtraukti kritizē visu un visus, jo tas ko dara valstī, vienkārši nesakrīt ar viņu uzskatiem un pārliecību.

 2. Lai veicas!
  Vai komentētāji nevarētu arī papriecāties par Dombrovska apstiprināšanu?! Vai vienmēr jāņerkst un jāspļaudās?

 3. Lai nu kā, bet Dombrovskis ir teorētiski gudrākais no visiem vienotiešiem un ne tikai, ja vēl viņš būtu bijis labs saimnieks tad mēs nebūtu tur kur esam.
  Lai veicas Eiropā!

 4. Kurā vēl valstī pasaulē premjerministrs atļautos samazināt vēl vairāk 10 latu (14,20 eiro) sociālo pabalstu,pensijas pat zem iztikas minimuma,atcelt pensiju indeksāciju,apcirpt algas ārstiem,skolotājiem,policistiem,ugunsdzēsējiem,garantēto minimālo ienākumu no 45 līdz 35 latiem,lai palielinātu algas valdības padomniekiem,divkāršotu tās savējiem valsts uzņēmumu valdēs,samazinātu savu ienākuma nodokli,starptautisko aizdevēju prasītā progresīvā ienākuma nodokļa vietā?

 5. Cik daudz žults. Kāpēc neizgāzāt to uz tiem,kas Latviju izlaupīja,izsaimniekoja un tagad cenšas atkal tikt pie varas! Tad droši vien lielajiem kritiķiem mutes bij ciet,tagad aurē bez jēgas!

 6. “Man patīk tas vīrs, kurš, sasniedzis trepju augšējo kāpsli, uzsauc apakšā stāvētājiem, lai dod vēl otras trepes augšā”
  (K.Ulmanis)
  No sirds apsveicu ar panākumiem!

 7. Vienotībai lielie prieki.Katru dienu kladzinās!

 8. cerēsim,ka asaras turpinot darbu tur nebirs un domās un darbos būs ar LV,nevis tikai sevis labā tur strādās dzīvos,jo patiesībā viņam jāpateicās Latvijas tautai,ka viņš tik tālu savā karjerā ir ticis.Lai veicās!!!

 9. Nožēlojami un truli….pabirdināja asariņu Zolitūdē,atkāpās no amata un lepni paceltu galvu aizsteidzās uz Briseli… jo te jau vairs nav ko darīt,neviens sakarīgi domājošs cilvēks nebalsotu par viņu…Jā,katram sava āda tuvāka….

  • …sevi pieskaitu sakarīgi domājošajiem, tādēļ nesaprotu tos komentētājus, kuri par katru cenu mēģina iemīt dubļos visus, kuri kaut ko valstī dara.

  • vai tad Dombrovskis vainīgs bija pie tā,ka sabruka Maxsi,domā ko runā vecā pastala!!!

 10. Vēlu veiksmi!

 11. Tas cilvēks ir .., bez kādām patriotiskām jūtām.

 12. Neviena normāla ES dalībvalsts netaisās par savējiem tā paņirgāties kā to izdarīja Dombrovskis, tapēc jau tika šai dižajā amatā suns tāds

Draugiem Facebook Twitter Google+