×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. augusts, 2014
Drukāt

DP neveiks izmeklēšanu par ziedojumu vākšanu Austrumukrainā cietušajiem (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Protestējot pret Ukrainas valdības spēku īstenoto pretterorisma operāciju, pie Laimas pulksteņa notiek biedrības "Eiropas krievu kustība" organizētais mītiņš "Pārtraukt asinspirti Ukrainā!".

Drošības policija (DP) pagaidām neveiks izmeklēšanu par kustības “Baltija” aktīvistu vāktajiem ziedojumiem tā saucamās Jaunkrievijas (Ukrainas dienvidaustrumu apgabalu) cietušajiem iedzīvotājiem.

Patlaban DP nav uzsākusi kriminālprocesuālu pārbaudi par kustības “Baltija” aktivitātēm saistībā ar iespējamo ziedojumu vākšanu pirmdienas pasākuma laikā pie “Laimas” pulksteņa, kur biedrība “Eiropas krievu kustība” organizēja mītiņu pret Ukrainas valdības spēku īstenoto pretterorisma operāciju, paskaidroja DP.

Ziedojumu vākšana humāniem mērķiem nav nosodāma, taču, ņemot vērā gan DP rīcībā esošo operatīvo, gan publiski izskanējušo informāciju, DP pievērš šīm organizācijām pastiprinātu uzmanību, norādīja DP.

Jau ziņots, ka 5.augustā biedrības “Eiropas krievu kustība” organizētajā mītiņā pie “Laimas” pulksteņa pret Ukrainas valdības spēku īstenoto pretterorisma operāciju piedalījās vairāki desmiti cilvēku.

“Eiropas krievu kustības” dibinātāja un valdes locekle Jeļena Bačinska pastāstīja, ka mītiņš nav rīkots, lai paustu atbalstu kādai no Ukrainas karā iesaistītajām pusēm. “Lai gan mītiņam nav konkrēta mērķa, jau tagad var teikt, ka tas ir izdevies. Mēs vēlamies informēt sabiedrību par to, ka situāciju Ukrainā var atrisināt ar izlīgumu. Eiropas sabiedrisko organizāciju pārstāvju pienākums ir lūgt atbildīgās personas darīt visu iespējamo, lai pārtrauktu kara darbību.” Viņa arī norādīja, ka fotoizstādi paredzēts izstādīt vairākās Latvijas pilsētās, tostarp Daugavpilī.

Tāpat mītiņa laikā kustības “Baltija” aktīvisti vāca ziedojumus tā saucamās Jaunkrievijas (Ukrainas dienvidaustrumu apgabalu) cietušajiem iedzīvotājiem.

Kustības pārstāvji skaidroja, ka ziedojumi paredzēti humānajai palīdzībai, kas tiks piegādāta tiem bērniem un civiliedzīvotājiem, kuri palikuši Austrumukrainas karadarbības zonās. Līdzīga veida palīdzība uz Ukrainu caur Baltkrievijas galvaspilsētu Minsku jau esot nogādāta no Lietuvas, savukārt Igaunijā pašlaik notiekot palīdzības komplektācija, un viena smagā automašīna jau tagad esot gatava doties uz Ukrainu.

Galvenokārt humānā palīdzība, kurā ietilpstot pirmās nepieciešamības preces, ieskaitot pārtikas produktus un apģērbu, esot paredzēta Doņeckas un Luhanskas iedzīvotājiem, uzsvēra “Baltijas” pārstāvji.

Krievijas diversanti, algotņi un vietējo separātistu kaujinieki aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus, piemēram, lidlaukus, bet uz ceļiem izveidoja kontrolposteņus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsušas pretterorisma operāciju.

5.jūlijā separātistu bandas tika padzītas no diviem nozīmīgiem Donbasa centriem – Slovjanskas un Kramatorskas. Kaujinieki tagad savus spēkus koncentrē Doņeckā un Luhanskā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Savējos neaiztiek…

  2. … Ar kulakiem un izaicinosiem sminiem apbrunojusies, sadi sen uzzimeti, nelojali un pretlikumigi elementi parasti nevac ziedojumus humanai palidzibai !

    … Un tad, kamdel selektivi, tikai nelegalo teroristu vel kontroletam pilsetam … ?!

    … Atbilde no DP ari netiek minets, vai sads sarikojums bija legalizets un no kadas autoritates !

Draugiem Facebook Twitter Google+