×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
2. septembris, 2014
Drukāt

DP sāk kriminālprocesu pret trim Ukrainā karojošajiem Latvijas iedzīvotājiem (9)

banditisms

Drošības policija (DP) otrdien sākusi kriminālprocesu pret trim Latvijas iedzīvotājiem, kuri publiski izteikuši aicinājumu doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem, lai iesaistītos darbībās, kas Krimināllikuma izpratnē var tikt kvalificētas kā terorisms, skaidro DP.

Kriminālprocess sākts saskaņā ar Krimināllikumu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu.

DP atgādina, ka par nelikumīgu iesaistīšanos militāros konfliktos ārvalstīs persona var tikt saukta pie kriminālatbildības.

Latvijas iedzīvotāji, kuri pievienosies nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem, prettiesiski iesaistīsies kaujas darbībās, izplatīs aicinājumus vai vervēs citas personas šādām aktivitātēm, var tikt saukti pie kriminālatbildības likumā noteiktajā kārtībā.

DP aicina visus Latvijas iedzīvotājus vērsties DP, ja viņu rīcībā ir informācija par personām, kuras ir devušās uz konfliktu reģioniem nolūkā iesaistīties tur notiekošajās kaujas darbībās vai arī ir izteikušas šādu vēlmi. Tāpat aicināts ziņot par personām, kuras izplata aicinājumus pievienoties nelikumīgiem bruņotiem grupējumiem un iesaistīties kaujas darbībās.

DP aicina iepriekš minēto informāciju sniegt, zvanot pa tālruni 67208964 jebkurā diennakts laikā vai arī vērsties DP Rīgā, Kr. Barona ielā 99a. DP garantē informācijas avota konfidencialitāti.

LETA vēsta, ka, iespējams, starp Ukrainas separātistu rindās karojošajiem cilvēkiem divi ir Latvijas pilsoņi un viens nepilsonis. Pēdējās dienās internetā ievietoti videomateriāli, kuros trīs vīrieši krievu valodā apgalvo, ka ir no Latvijas pilsētas Ludzas, un sniedz savu motivāciju karošanai.
 

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. PALDIES, GUNTA!!! PAREIZI!

 2. Jēpi, ja tu esi pilsonis, lai kur tu atrastos tu nedrīksti pārkāpt savas Valsts likumus.

 3. Mazums ko kurš dara ārpus Latvijas. Tur nedarbojas Latvijas likumi.

 4. Mazums ko kurš dara ārpus Latvijas. Tur nedarbojas Latvijas likumi.

 5. Mazums ko kurš dara ārpus Latvijas. Tur nedarbojas Latvijas likumi.

 6. Mazums ko kurš dara ārpus Latvijas. Tur nedarbojas Latvijas likumi.

 7. Teroristiem no Latvijas,kas karo Ukrainā,separatistu rindās zem jaunkrievijas karogiem,jāatņem Latvijas pilsonība,lai lasās uz mīļo Krieviju,,,,,,,,,

 8. latvietis parastais Atbildēt

  nekur tālu no čekas metodēm neesam tikuši, kaut tās publiski lamājam, pašiem dikti patīk. nespēju iedomaties ka teiksim amerikā par lidzigu faktu kāds iespringtu. mazums kas kur cīnās par savu pārliecibu

 9. Nosauciet viņu vārdus un ievietojiet viņu foto,lai visi viņus atpazīst.Nav ko slēpt.

Draugiem Facebook Twitter Google+