×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
29. oktobris, 2014
Drukāt

Drošības policija jaunās rokās

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ministru kabinets vakar atbalstīja Normundu Mežvietu Drošības policijas (DP) priekšnieka amatā. Jaunos pienākumus viņš sāks pildīt ar 8. novembrī.

Kā savu būtiskāko prioritāti DP priekšnieka amatā Mežviets pēc valdības sēdes minēja sagatavošanos Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienības Padomē un ar to saistīto pasākumu drošību. Viņa prioritāšu sarakstā būs 12. Saeimas vēlēšanās, iespējams, notikušās balsu pirkšanas gadījumu izmeklēšana un DP kapacitātes palielināšana, tostarp DP amatpersonu atalgojuma palielināšana. Tāpat jaunais DP vadītājs sola attīstīt sadarbību ar sabiedrību, informējot to par nacionālās drošības situāciju valstī, aktuālajiem apdraudējumiem un DP veiktajiem pasākumiem šajā jomā. Sīkāk stāstīt par saviem iecerētajiem darbiem Mežviets nevēlējās, atgādinot, ka līdz 7. novembrim DP priekšnieks vēl ir Jānis Reiniks.

Pirms valdības sēdes Mežviets apmeklēja Saeimas Nacionālās drošības komisiju (NDK) un ZZS frakciju, kas vēlējās atsevišķi iztaujāt kandidātu. Gan vienā, gan otrā vietā viņš guvis deputātu atbalstu. NDK priekšsēdētājs Valdis Zatlers pēc tikšanās ar DP priekšnieku informēja, ka deputāti esot izteikuši daudz kritikas par DP līdzšinējo darbu: “Pozitīvi, ka Mežvieta kungs bija ļoti atvērts kritikai un uzklausīja to. Komisijas locekļiem un viņam bija ļoti tuvs skatījums.” Viena no lietām, par ko komisijas locekļi kritizējuši līdzšinējo DP darbu, esot nepietiekams ekonomisko risku novērtējums. Vienlaikus gan Zatlers uzsvēra, ka deputāti negaida kādas radikālas pārmaiņas DP.

Arī ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc tikšanās atzinīgi novērtēja iekšlietu ministra izraudzīto kandidātu. “Viņš atstāja ļoti nosvērta un inteliģenta cilvēka iespaidu. Svarīgi, ka viņš jau ir strādājis šajā sistēmā, tādēļ varēs nodrošināt iesākto darbu pārmantojamību,” teica Brigmanis. No dažādu politiķu izteikumiem noprotams, ka Mežvieta pirmās ugunskristības būs jau minētā balsu pirkšanas lietu izmeklēšana. Topošais DP priekšnieks solīja pēc stāšanās amatā detalizēti iepazīties ar izmeklēšanas materiāliem un apliecināja, ka pieliks maksimālas pūles, lai izmeklēšanu noslēgtu pēc iespējas ātrāk un kvalitatīvāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+